Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 26 marzec 2019 18:53

Cera trądzikowa – jakich kosmetyków używać do oczyszczania twarzy?

O tym jak trudno żyć z cerą trądzikową wiedzą nie tyko nastolatkowie, bowiem problem ten dotyka również osób dorosłych. Skóra dotknięta wspomnianym problemem wymaga odpowiedniej pielęgnacji w oparciu o specjalne kosmetyki, a niejednokrotnie także czasochłonnego leczenia.

Czym jest trądzik?

Trądzik to nieestetycznie wyglądające zmiany skórne. W zależności od stopnia zaawansowania choroby może przyjmować postać białych zaskórników, grudkowatych krostek lub w najgorszym przypadku sinych guzków. Nieleczony może powodować szpecące blizny, dlatego warto podjąć walkę z przypadłością jak najwcześniej.

Najczęściej trądzik występuje u młodych ludzi wkraczających w okres dojrzewania, bowiem jest silnie związany ze wzrostem wydzielania hormonów płciowych. Dorośli także zmagają się z tymi problemami skórnymi, w tym przypadku chodzi prawdopodobnie o nadprodukcję sebum, choć dokładne przyczyny występowania u osób dojrzałych nie są do końca znane. Trądzik ma również podłoże genetyczne, zatem warto wykonać wywiad rodzinny, by poznać możliwość jego wystąpienia. Niektórzy lekarze dermatolodzy twierdzą, że w obecnych czasach nieprawidłowa dieta oraz stres również wpływają na pojawienie się wyżej wymienionych zmian skórnych.

Oczyszczanie skóry trądzikowej

Szczególnie w przypadku cery trądzikowej jednym z ważniejszych elementów pielęgnacji jest dokładny demakijaż i oczyszczenie skóry. Jakie preparaty zatem wybierać?

Z pewnością należy zrezygnować ze zwykłego mydła, które mocno wysusza skórę i jedynie potęguje problem. W walce z trądzikiem dobre efekty przyniosą preparaty do oczyszczania cery zawierające w swym składzie kwas salicylowy. Cenionym w pielęgnacji cery trądzikowej produktem jest żel do mycia twarzy, najlepiej o działaniu antybakteryjnym. Systematycznie stosowany pomoże usunąć zanieczyszczenia, zredukuje istniejące wypryski i zapobiegnie powstawaniu nowych. Ważne, by dany kosmetyk posiadał formułę wzmacniającą proces odnowy uszkodzonej skóry, nie zatykał porów i nie posiadał alkoholu w składzie, co tylko dodatkowo narazi twarz na wysuszenie. Żel do mycia twarzy powinien być używany dwa razy dziennie - rano i wieczorem. Innymi preparatami równie skutecznymi do oczyszczania cery trądzikowej są: pianki i toniki. Te ostatnie należy stosować po umyciu twarzy żelem lub pianką.

U kobiet ważną rolę odgrywają także preparaty do demakijażu. Warto zwrócić uwagę na ich skład, by dokładnie usunąć makijaż i wspomóc przy tym pielęgnację skóry twarzy. Należy przeprowadzać demakijaż delikatnie (dlatego też najczęściej stosowane są mleczka do demakijażu), bez nadmiernego pocierania, które mogłoby podrażnić istniejące wypryski.

W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów w pielęgnacji warto wspomóc się dodatkowymi kosmetykami z serii np.: odpowiednim kremem (lekki, beztłuszczowy krem nawilżający) i maseczką (o działaniu antybakteryjnym).
Poleca się stosowanie kosmetyków z jednej linii, gdyż zazwyczaj jest to najoptymalniejszy sposób na otrzymanie pożądanych rezultatów. Korzystanie z wielu różnych produktów o różnym składzie stworzy ryzyko wystąpienia alergii skórnych i wydłuży czas rozpoznania szkodzącego nam składnika. Zatem wybierając np. żel do mycia twarzy zwróćmy uwagę na pozostałe kosmetyki dostępne w serii. Producenci tworzą atrakcyjne cenowo wielopaki, dzięki czemu kupując cały zestaw można sporo zaoszczędzić.

Czytany 35 razy

Artykuły powiązane

 • Idealny rytuał pielęgnacyjny Idealny rytuał pielęgnacyjny

  Odkryj nowy wymiar pielęgnacji! Spersonalizuj swój własny ulubiony zestaw i czerp przyjemność podczas aplikacji kosmetyku. Stwórz swój własny rytuał.

 • Piękne i mocne brwi? Teraz to możliwe! Piękne i mocne brwi? Teraz to możliwe!

  Wzmacnia, pogrubia i zagęszcza włoski. Polecane jest do pielęgnacji brwi rzadkich i osłabionych, a także do utrzymywania ich w doskonałej kondycji. Efektywna kuracja powinna trwać od 4 do 8 tygodni.

 • Specjalistyczna dermoochrona na lato Specjalistyczna dermoochrona na lato

  Tego lata postaw na specjalistyczną dermoochronę. Wybierz kosmetyk dopasowany do rodzaju Twojej cery i ciesz się piękną pogodą!

 • Zadbajmy o stopy Zadbajmy o stopy

  Najszybciej i najłatwiej zadbamy o stopy, robiąc sobie pedicure w salonie kosmetycznym. Tylko po co wydawać masę pieniędzy, skoro do wyboru jest tyle świetnych kosmetyków, które pozwolą na skuteczną pielęgnację stóp w domu.

 • Samoopalacze - jak je stosować by mieć piękną opaleniznę? Samoopalacze - jak je stosować by mieć piękną opaleniznę?

  Dobrze zaaplikowany samoopalacz pozwala uzyskać efekt naturalnej opalenizny bez potrzeby zażywania kilkugodzinnych kąpieli słonecznych i narażania skóry na szkodliwe działania promieni UV. Czym są te kosmetyki, jaki rodzaj wybrać i jak je stosować aby osiągnąć zadowalający rezultat?