niedziela, 14 wrzesień 2014 12:40

Ukojenie dla skóry po zakończeniu lata

Lirene - Emolient Balsam lipidowy Lirene - Emolient Balsam lipidowy

Długie słoneczne dni powoli odchodzą w zapomnienie. Jedyną pamiątką są wspomnienia i fotografie z wakacyjnych wypadów. Opalenizna powoli zaczyna blednąć, ale bardzo często pozostaje problem suchej skóry.

W czasie urlopu często zapominamy o dobrej pielęgnacji, która pomoże naszej skórze przetrwać ostre promienie słoneczne, morskie kąpiele i nie zawsze zdrowa dieta sprawiają, że nieprzyjemne swędzenie i łuszczenie naskórka będzie nam przypominać o wakacjach dłużej niż byśmy chciały.

Nasze wakacyjne zaniedbania, a także problemy hormonalne, stres, czynniki środowiskowe mogą prowadzić do nadmiernej utraty wody przez naskórek. W takiej sytuacji, oprócz zapewnienia porządnej dawki nawilżenia, trzeba pomyśleć o wzmocnieniu bariery lipidowej. Warto sięgnąć po nowy produkt firmy Lirene EMOLIENT BALSAM LIPIDOWY. Wykazuje skuteczne działanie regeneracyjne, nawilżające i natłuszczające. Jest to zasługą składników aktywnych; masła kakaowego, oleju ryżowego i sojowego, a także oleju parafinowego. Najistotniejszą rolę odgrywa olej ryżowy i sojowy, który jest naturalnym źródłem NNKT (Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe) omega 3, 6 i 9. Są to naturalne związki lipidowe wchodzące w skład cementu międzykomórkowego skóry. Masło kakaowe zapewnia skórze przyjemną miękkość. Olej parafinowy jest substancją, która zatroszczy się o wyjątkowo suchą skórę. Zmiękczy ją i natłuszczy, pozostawiając delikatną warstwę ochronną.

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce