Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 06 luty 2017 11:26

Szybko i dokładnie oczyszczaj twarz

 Lirene - Nawilżający żel do mycia twarzy z morską algą Lirene - Nawilżający żel do mycia twarzy z morską algą

Jednym z elementów codziennej pielęgnacji skóry twarzy jest jej regularne oczyszczanie. Jest to bardzo ważne, gdyż nasza skóra każdego dnia narażona jest na różnego rodzaju zanieczyszczenia – pozostałości makijażu, pyły unoszące się w powietrzu, kurz i inne czynniki mogące wpłynąć na jej stan. Co ważne, często okazuje się, że niedokładnie oczyszczamy skórę, co może powodować zapychanie się porów, a to z kolei może prowadzić do powstawania zaskórników i innych zmian skórnych. Jak więc powinno się oczyszczać skórę?

Pierwszym etapem jest jej oczyszczenie z makijażu przy pomocy mleczka lub płynu do demakijażu. Jednak tego rodzaju produkty często usuwają jedynie część zanieczyszczeń. Dlatego, jeśli chcemy, żeby nasza skóra była dogłębnie oczyszczona, to codziennie powinniśmy stosować specjalne płyny i żele do mycia twarzy, które będą dobrane do naszego typu skóry. Przykładem takiego preparatu jest nawilżający żel do mycia twarzy z morską algą od marki Lirene. Jest to produkt, który delikatnie i jednocześnie oczyszcza skórę twarzy z pozostałości makijażu, ale i innych zanieczyszczeń, które mogą na niej osiąść w ciągu dnia. Produkt może być stosowany niezależnie od wieku, a polecany jest szczególnie osobom z problemem suchej skóry.

Żel został stworzony w oparciu o technologię ALGEA PURE, która wykorzystuje oczyszczające i pielęgnujące właściwości alg morskich. To właśnie dzięki nim działanie tego żeli jest tak skuteczne i delikatne dla skóry. Żel pomaga usunąć makijaż i zanieczyszczenia, nawilża i wygładza skórę, a także pozostawia uczucie odświeżenia.

Stosowanie tego żelu jest niezwykle proste – wystarczy nanieść jego niewielką ilość na wilgotną skórę twarzy oraz szyi i lekko wmasować, po czym należy kosmetyk zmyć ciepłą wodą. Żel można stosować zarówno z rana, jak i w czasie wieczornej toalety. Najlepiej stosować go codziennie do dokładnego oczyszczenia twarzy. Dla lepszych efektów pielęgnacyjnych można używać również kosmetyków uzupełniających z tej samej linii np. toniku i kremu dostosowanych do potrzeb skóry.

Czytany 614 razy

Artykuły powiązane

 • Lifting bez skalpela Lifting bez skalpela

  Z upływem lat skóra traci napięcie i elastyczność. Widać na niej oznaki zmęczenia i przesuszenie. Wtedy wymaga działań specjalnych. Czas na kosmetyczny lifting!

 • Odżywcze oczyszczenie Odżywcze oczyszczenie

  Kiedyś do oczyszczania mieszanej cery polecano spirytus salicylowy i dobrze, że te czasy minęły.

 • Pielęgnacja w duecie Pielęgnacja w duecie

  Mamy jedną twarz, ale jak to możliwe, że ma tak wiele różnych potrzeb?

 • Kompleksowa regeneracja Kompleksowa regeneracja

  Cera zmęczona po lecie? Wymaga intensywnej regeneracji? Postaw na niezwykle skuteczny składnik - wybierz kosmetyki zawierające filtrat śluzu ślimaka!

 • Jak ukoić podrażnioną cerę? Jak ukoić podrażnioną cerę?

  Skóra, zwłaszcza wrażliwa, często ulega podrażnieniom. Zanieczyszczone środowisko, klimatyzacja, nieodpowiednia dieta, używki…