wtorek, 08 marzec 2022 12:04

Oto 3 błędy w pielęgnacji, których powinnaś unikać!

pianka do mycia twarzy z kwasem salicylowym pianka do mycia twarzy z kwasem salicylowym pixabay

Świadoma pielęgnacja stanowi klucz do osiągnięcia nieskazitelnej, promiennej i elastycznej skóry twarzy. Każda z nas walczy o to, by prezentować się jak najlepiej.

Natomiast czasem tak bardzo skupiamy się na celu, że nie zwracamy uwagi jakie błędy popełniamy na drodze do jego osiągnięcia. Niekiedy wynika to z naszej niewiedzy, a niekiedy z błędnych informacji znalezionych gdzieś w Internecie. Poznaj 3 najczęstsze uchybienia w codziennej pielęgnacji.

Złe korzystanie z peelingów

Pierwszym z najczęściej powielanych błędów jest nieodpowiednie korzystanie z peelingów. Dzieje się tak z uwagi na fakt, że chcemy tak bardzo dbać o naszą cerę, że w pewnym momencie po prostu przesadzamy. Niestety wiele kobiet zbyt często sięga po peelingi, a także nie dopasowuje ich pod swój rodzaj skóry. Powinnyśmy stosować go maksymalnie 2 razy w tygodniu, stąd jeśli robisz to z większą częstotliwością istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że naruszysz naturalny płaszcz ochronny skóry. W konsekwencji nie będzie się ona odpowiednio regenerowała i będzie zdecydowanie bardziej podatna na niekorzystne oddziaływanie zanieczyszczeń. Skóra może zacząć się również przesuszać i będzie wyglądać po prostu nieestetycznie. Peelingi powinnyśmy dobierać z uwagi na typ cery jaki posiadamy. Jeśli jesteś posiadaczką wrażliwej lub trądzikowej skóry decyduj się na peelingi enzymatyczne, a nie mechaniczne. Będą one o wiele mniej inwazyjne i bezpieczniejsze dla, już i tak delikatnej, cery.

Nieodpowiednie oczyszczanie

Oczyszczanie skóry twarzy stanowi jeden z kluczowych elementów pielęgnacji. Nie powinniśmy o nim zapominać ani rano, ani wieczorem. Jeżeli nie słyszałaś jeszcze o trójfazowym oczyszczanie, dobrze jest bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu. Często nieświadomie popełniamy błędy, które niestety przekładają się na kondycję naszej cery. Po pierwsze, powinnyśmy zadbać o odpowiedni demakijaż. Jest to etap, o którym z pewnością pamięta większość z nas. Warto jedynie zaznaczyć, że równie ważny jest sam sposób pozbywania się makijażu. Nie powinnyśmy trzeć naszej skory, a jedynie delikatnymi ruchami go usuwać. Druga faza to mycie twarzy i tutaj pojawiają się już pewne problemy, ponieważ większość z nas pomija ten krok. Na tym etapie świetnie sprawdzi się delikatny żel lub pianka do mycia twarzy z kwasem salicylowym. Dzięki temu dogłębnie oczyścimy cerę z zanieczyszczeń, które nagromadziły się na niej w ciągu całego dnia. Trzecia faza to zaaplikowanie tonika. Jego celem jest przywrócenie odpowiedniego pH skóry, a tym samym przygotowanie jej na aplikację kosmetyków pielęgnacyjnych. Nieodpowiednie podejście do tematu oczyszczania może w przyszłości przejawić się tym, że o wiele szybciej zaobserwujemy zmarszczki na naszej twarzy.

Nie używanie kremu ochronnego

Kolejnym, ogromnym błędem, który popełnia większość z nas jest nie używanie kremu z filtrem. Bez wątpienia myślimy i nim, gdy wybieramy się na plażę czy basen obok hotelu, natomiast niewiele z nas ma świadomość tego, że powinien on towarzyszyć nam każdego dnia. Niezależnie od tego jaką porę roku aktualnie mamy, czy jest to lato, czy zima, czy pada, czy świeci słońce, krem ochronny jest kluczowy jeśli chcemy cieszyć się dobrą kondycją cery. Pomijając ten etap możesz spodziewać się, że tak niechciane przez wszystkie kobiety zmarszczki, pojawią się na Twojej twarzy o wiele szybciej. Co więcej, możesz doprowadzić do przebarwień, które będą niezwykle trudne bądź nawet niemożliwe do usunięcia. Kolejna kwestia dotyczy osób borykających się z trądzikiem. Jeżeli nie będą one stosować kremu z filtrem, tym bardziej pogorszy się stan ich cery. O wiele prościej jest w tym przypadku zapobiegać niż leczyć, tak więc nie zapominaj o aplikacji kremu każdego ranka.