Polecane artykuły

 • 1

piątek, 30 wrzesień 2016 10:14

Oczyszczanie twarzy płynem micelarnym

Lirene - Nawilżający żel micelarny z witaminą E Lirene - Nawilżający żel micelarny z witaminą E

Oczyszczanie skóry twarzy to podstawa codziennej, prawidłowej pielęgnacji cery. Wydawać by się mogło, że jest to prosta czynność, którą bez problemu wykona każdy z nas. Jednak, jak się okazuje, wiele osób popełnia podstawowe błędy przy oczyszczaniu twarzy.

Jednym z najczęściej popełnianych przez kobiety błędów jest to, że do oczyszczania skóry twarzy używają tradycyjnego mydła, które powoduje przesuszenie się skóry twarzy. Do mycia i oczyszczania skóry z zanieczyszczeń i pozostałości kosmetyków należy używać specjalnych preparatów, które nie tylko będą oczyszczały twarz, ale i nawilżały skórę, pielęgnowały ją, odżywiały i budowały film ochronny.

 Szukając produktów do oczyszczania twarzy, warto swoją uwagę zwrócić na płyny micelarne. W drogeriach można dostać płyny micelarne dostosowane do potrzeb każdego rodzaju skóry. Do skóry suchej najlepiej wybierać płyny nawilżające wzbogacone między innymi witaminą E, takie jak np. nawilżający żel micelarny z witaminą E od marki Lirene.

Żel oprócz wspomnianej witaminy E zawiera w sobie wodę kwiatową z białej lilii, która ma silnie nawilżające i pielęgnujące właściwości. W składzie żelu jest również ekstrakt z mango, który ma właściwości odżywiające i uelastyczniające skórę.

Żele micelarne sprawdzają się zarówno przy usuwaniu makijażu zwykłego, jak i wodoodpornego. Eliminują uczucie ściągnięcia, które może występować przy myciu twarzy przy pomocy zwykłego mydła.

Dodatkową zaletą produktów micelarnych jest to, że można je stosować samodzielnie lub z użyciem wody. W pierwszym przypadku preparat nakłada się kolistymi ruchami na skórę i pozostawia na chwilę, po czym wyciera wacikiem. W drugim sposobie żel nakłada się na wilgotną skórę twarzy, wciera delikatnie kolistymi ruchami, po czym myje twarz letnią wodą.

Płyny i żele micelarne są niezwykle skuteczne, a przy tym bardzo delikatne dla skóry i oczu. Dlatego polecane są zarówno osobom skłonnym do alergii i podrażnień, jak i tych, które posiadają bardzo wrażliwą i podrażnioną skórę. Płyn także odżywia cerę, co powoduje, że jest ona zdrowsza i pełna blasku.

Czytany 750 razy

Artykuły powiązane

 • Lifting bez skalpela Lifting bez skalpela

  Z upływem lat skóra traci napięcie i elastyczność. Widać na niej oznaki zmęczenia i przesuszenie. Wtedy wymaga działań specjalnych. Czas na kosmetyczny lifting!

 • Odżywcze oczyszczenie Odżywcze oczyszczenie

  Kiedyś do oczyszczania mieszanej cery polecano spirytus salicylowy i dobrze, że te czasy minęły.

 • Pielęgnacja w duecie Pielęgnacja w duecie

  Mamy jedną twarz, ale jak to możliwe, że ma tak wiele różnych potrzeb?

 • Kompleksowa regeneracja Kompleksowa regeneracja

  Cera zmęczona po lecie? Wymaga intensywnej regeneracji? Postaw na niezwykle skuteczny składnik - wybierz kosmetyki zawierające filtrat śluzu ślimaka!

 • Jak ukoić podrażnioną cerę? Jak ukoić podrażnioną cerę?

  Skóra, zwłaszcza wrażliwa, często ulega podrażnieniom. Zanieczyszczone środowisko, klimatyzacja, nieodpowiednia dieta, używki…