wtorek, 30 czerwiec 2015 15:53

Migdałowa regeneracja nocą

Każdy dzień pozostawia ślady na naszej skórze, niezależnie od tego czy pełen był radości i uśmiechu, czy też nerwów i zmartwień. Oczywiście śmiech to zdrowie, to powszechnie wiadomo. Jednak dla naszej cery wcale nie jest taki zbawienny jak dla psychiki i organizmu – śmiejąc się bowiem tworzymy zmarszczki mimiczne.

Stres i smutek także bardzo silnie negatywnie oddziałują na stan skóry – staje się ona sucha, wiotka, pod oczami tworzą się tak zwane worki, a cera staje się jeszcze bardziej podatna na powstawanie zmarszczek niż zwykle. Po każdej burzy wychodzi słońce, tak jak po każdym dniu nadchodzi upragniona noc. Czas, w którym regenerujemy siły i zbieramy je aby móc zmierzyć się z trudami dnia następnego.

Nocą odpoczywa nie tylko nasze ciało i mózg, ale także cera. To także świetny czas na regenerację całego ciała. Pamiętaj więc o tym, aby zawsze, bez wyjątku do łóżka kłaść się po niezbędnych zabiegach demakijażu, oczyszczenia oraz nawilżenia twarzy i skóry wokół oczu. Noc w niezmytym makijażu to gwarancja zemsty skóry na drugi dzień, a także przyspieszony proces starzenia się w przyszłości.

Wykorzystaj zatem dobrze czas na regenerację, jaką daje Ci noc i zadbaj o swoją cerę, a ona odwdzięczy Ci się długotrwałym, promiennym i zdrowym wyglądem. Pomogą Ci w tym odpowiednie kosmetyki, jak na przykład NORMACELL krem na noc z kwasem migdałowym firmy Chantarelle.

To wyjątkowy krem z kwasem migdałowym 2 %, przeznaczony dla cery mieszanej. Wykazuje działanie silnie nawilżające, z jednoczesną regulacją wydzielania sebum. Udrażnia również kanały wydzielania sebum, zapobiegając przez to tworzeniu się ognisk podrażnień.

Płaszcz hydrolipidowy zostaje zregenerowany, a równowaga wodno – lipidowa – znormalizowana. Krem przeciwdziała przeznaskórkowej utracie wody, a także mocznika, który ową wodę wiąże. Inteligentnie reguluje aktywnośc gruczołów łojowych, redukując produkcję sebum przy jego nadmiarze, a stymulując wzrost w suchych partiach skóry. Działa także łagodząco i przeciwbakteryjnie. Po zastosowaniu mamy przywrócony komfort świeżej, nawilżonej skóry, staje się ona gładka i uspokojona.


Więcej o dermokosmetykach Chantarelle www.chantarelle.pl