Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 20 kwiecień 2015 17:02

Luksusowy koktajl odżywczy dla skóry dojrzałej

Chantarelle - ESTRINI 50+ maska Fundamenty Młodości dla skóry twarzy i biustu Chantarelle - ESTRINI 50+ maska Fundamenty Młodości dla skóry twarzy i biustu

Kiedy mamy kilkanaście, czy dwadzieścia-kilka lat, wszystko wydaje się takie proste. Jesteśmy w szczytowej formie pod wieloma względami, a naszej skórze wystarczy oczyszczenie i nawilżenie. Jest ona bowiem na tyle jędrna i zdolna do regeneracji, że nie trzeba jej wcale wiele pomagać.

Z wiekiem jednak jej funkcje regeneracyjne, podobnie jak innych części ciała, zaczynają się obniżać. Spowodowane jest to osłabieniem włókien kolagenowych, a także utratą ochrony przed nadmiernym wyszuszaniem. W efekcie skóra staje się sucha, obwisła, mało jędrna, a także swędząca i szara. Są w życiu sytuacje, którym możemy się jedynie biernie przyglądać, nie mając absolutnie żadnego pola manewru- jednak starzenie się skóry na pewno do takich nie należy. Wręcz przeciwnie – to proces, który gdy tylko zauważymy że się zaczyna, należy powtrzymywać najlepiej jak potrafimy.

Najlepsze efekty przynosi kompleksowa pielęgnacja, czyli jednoczesna zmiana diety na bardziej odżywczą, włączenie aktywności fizycznej która przyczynia się do poprawy jędrności (poprzez likwidację złogów tłuszczu), a także – a raczej przede wszystkim używanie kosmetyków odpowiednich do wieku i rodzaju skóry. Dobry produkt to taki, który ma bogaty skład odżywczy i nawilżający, lecz ma przy tym formułę na tyle lekką, że nie obciąża skóry w żaden sposób. 

Jeśli jesteś kobietą dojrzałą, wiele zapewne w życiu przeszłaś – a razem z Tobą Twoja skóra. Tak więc podaruj jej odrobinę luksusowej rozkoszy, która ukoi ją, nawilży oraz silnie odżywi. To tak, jakbyś po calodniowym bieganiu po upale wypiła regeneracyjny koktalj – od razu czujesz tą ulgę, prawda? Kosmetyki z niskiej półki działają jak butelka wody po męczącym maratonie – na chwilę nawilżą, lecz nie mają żadnych składników odżywiających.

Wypróbuj zatem Maskę Fundamenty Młodości dla skóry kobiet 50+. Za zadanie ma ona odmłodzić zarówno rzeźbę, jak i strukturę skóry twarzy oraz biustu. Redukuje objawy starzenia się skóry, które przyspieszone są niedoborem estrogenów, bądź zaburzeniami hormonalnymi. Dedykowana jest ona skórze dojrzałej, bardzo dojrzałej, a także suchej, wiotkiej, szarej, która utraciła elastyczność a także gęstość. Maska uzupełnia niedobór estrogenów w skórze, a także zwiększa metabolizm fibroplastów i syntezę włókien kolagenowych oraz proteoglikanow. Wspaniale poprawia nawilżenie, gęstość oraz jędrnośc skóry, a także wyrównuje jej koloryt. Polecana także do masażu.

więcej o CHANTARELLE na www.chantarelle.pl

Czytany 1230 razy

Artykuły powiązane

 • Magiczna moc aloesu Magiczna moc aloesu

  Nie od dziś znane i doceniane są kosmetyczne i lecznicze właściwości aloesu.

 • Sprawdzone sposoby na odmłodzenie skóry Sprawdzone sposoby na odmłodzenie skóry

  Wiele kobiet chce zatrzymać upływający czas i odmłodzić swoją cerę. Niektóre są przekonane, że jedyny ratunek stanowią drogie zabiegi w salonach medycyny estetycznej.

 • Trend #lesswaste – maski wegańskie L’biotica Trend #lesswaste – maski wegańskie L’biotica

  Podejście #lesswaste przestaje już być wyłącznie ekotrendem, a staje się obowiązkowym stylem życia. W trosce o przyszłe pokolenia, musimy coraz poważniej myśleć o pozostawianych przez nas śladach środowiskowych.

 • Skuteczna walka z workami i cieniami pod oczami Skuteczna walka z workami i cieniami pod oczami

  Zmęczenie i stres mogą powodować opuchliznę i cienie na skórze pod oczami. Jest to symptom zmęczenia fizycznego lub psychicznego.

 • Delikatna pielęgnacja na lato Delikatna pielęgnacja na lato

  Wrażliwa skóra lubi delikatne kosmetyki – i mamy tu na myśli nie tylko ich skład, ale również sposób aplikacji. Dobrze na przykład, jeżeli nie trzeba ich zbyt mocno wcierać. Formuła mgiełki jest więc dla suchej, wrażliwej i łatwo ulegającej podrażnieniom cery wręcz wymarzona.