wtorek, 07 kwiecień 2015 12:07

Kwasem w trądzik

Chantarelle - IDEAL PURE krem na noc antybakteryjny z kwasem salicylowym, glukonolaktonem Chantarelle - IDEAL PURE krem na noc antybakteryjny z kwasem salicylowym, glukonolaktonem

Posiadaczki cery mieszanej bądź tłustej, ze skłonnością do wyprysków lub trądziku, doskonale wiedzą, jak wielkim utrapieniem jest pielęgnacja takiej skóry. Dobranie odpowiednich kosmetyków do jej pielęgnacji również stanowi nie lada wyzwanie. Regularne oczyszczanie, nawilżanie, stosowanie makijażu, następnie demakijażu, oczyszczanie, znów nawilżanie...I tak każdego dnia, a skóra po każdym zabiegu wygląda coraz gorzej? Jeśli powyższy problem jest Ci znany, z pewnością zaciekawi Cię dalsza część artykułu – przedstawiamy w niej bowiem rozwiązanie Twoich problemów skórnych, zamknięte w jedym słoiczku.

Nazywa się IDEAL PURE i jest antybakteryjnym kremem na noc z kwasem salicylowym oraz glukonolaktonem, marki Chantarelle. Dedykowany jest cerze tłustej, ze skłonnością do trądziku pospolitego, trądziku dorosłych, z objawami zmian zapalnych. Nie każdy posiadacz cery trądzikowej wie o tym, iż skórę taką należy głęboko nawilżać – przesuszona bowiem będzie wydzielać więcej sebum aby się nawilżyć- wbrew powszechnemu myśleniu. 

Firma Chantarelle doskonale zna potrzeby wymagającej skóry trądzikowej i przedstawia produkt, który radzi sobie z nimi kompleksowo. Wspomniany krem łączy w sobie działanie oczyszczająco – peelingujące, udrażniające oraz redukujące obrzęki. Nocą ciało i skóra regenerują się najlepiej, tak więc kosmetyki na noc powinny mieć bogatszy skład niż te na dzień. Produkt ten działa antybakteryjnie, regulując wydzielanie sebum poprzez hamowanie enzymu  α-reduktazy stymulującego aktywność gruczołów łojowych. Jednocześnie udrażnia kanały łojowe, przyczyniając się także do zmniejszania porów i zaskórników. Dodatkowo silnie nawadnia skórę, stymulując odnowę komórkową. Kondycja i koloryt skóry natychmiast ulegają poprawie. Wszelkie obrzęki zostają zredukowane, a krążenie krwi i limfy – pobudzone.

Zastosowany w nim kwas salicylowy ma dzialanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Wnika wgłąb mieszków włosowych (dzięki dobrej rozpuszczalności w tłuszczach i przenikalności przez warstwę sebum), ułatwia odpływ sebum, a także zmniejsza jego gromadzenie wewnątrz gruczołów łojowych. Jest to bardzo skuteczny kwas w walce z trądzikowymi niedoskonałościami skóry.

Z kolei glukonolaktor jest naturalnym antyoksydantem, który skutecznie zwalcza wolne rodniki oraz wzmacnia mechanizmy naprawcze, obronne i ochronne skóry przed skutkami promieniowania UV i zanieczyszczeniami środowiska. To substancja silnie nawilżająca, która pomaga utrzymać prawidłowy, naturalny bilans nawodnienia skóry.
Zastosowane naturalne kwasy o silnym i udowodnionym naukowo działaniu a także pominięcie stosowania zbędnej chemii sprawiają, iż produkt jest niezwykle skuteczny, a jednocześnie bezpieczny w stosowaniu. To kompleksowe rozwiązanie długotrwałych problemów z trądzikiem zamknięte w jednym słoiczku.

więcej o CHANTARELLE na www.chantarelle.pl