piątek, 24 czerwiec 2016 10:30

Jak skutecznie nawilżyć bardzo suchą skórę?

Lirene - RAJSKI KWIAT AFRYKI Aksamitny krem do ciała Lirene - RAJSKI KWIAT AFRYKI Aksamitny krem do ciała

Właścicielki suchej skóry doskonale wiedzą, jak wiele problemów może sprawiać "zwykłe" przesuszenie naskórka. Począwszy od ciągłego uczucia dyskomfortu, poprzez świąd, pieczenie, aż do zmartwień typowo estetycznych, związanych z osypywaniem się suchego naskórka, co jest widoczne nawet gołym okiem. Nie można też zapominać o tym, że przesuszony naskórek jest jak otwarta brama dla bakterii i drobnoustrojów, które wnikają do organizmu.

 

Przesuszenie naskórka w początkowym stadium rozwoju nie jest aż tak bardzo problematyczne, ale trzeba pamiętać, że nieleczone po pewnym czasie przechodzi w stan zaawansowany. W związku z powyższym należy dokładnie przyglądać się swojej skórze i w razie zauważenia niepokojących objawów zastosować odpowiednią pielęgnację nawilżającą, by w porę zwalczyć problem.

Skuteczny sposób na dogłębne nawilżenie skóry
Wystarczy przestrzegać dwóch zasad, by szybko odbudować suchą skórę, dostarczyć jej odpowiedniej ilości wody i ponownie wyposażyć ją w ochronną barierę lipidową, którą utraciła w momencie wystąpienia przesuszenia. Należy zadziałać dwutorowo, czyli z zewnątrz i od wewnątrz. Bardzo ważne jest przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów (około 2 litrów dziennie), które wypełniają komórki skóry i w ten sposób zapobiegają wystąpieniu przesuszenia. Trzeba działać równocześnie z zewnątrz, czyli aplikować na skórę dobre preparaty kosmetyczne o udowodnionym działaniu nawilżającym.

Jednym z godnych uwagi produktów nawilżających jest RAJSKI KWIAT AFRYKI Aksamitny krem do ciała od Lirene, który zawiera nektar z afrykańskiego rajskiego kwiatu o działaniu silnie odżywczym. Nektar wspomaga zachowanie elastyczności i jędrności naskórka, co znacząco wpływa na ogólną kondycję skóry. Proteiny i aminokwasy szybko wzmacniają barierę ochronną skóry i zapobiegają ewentualnej nadmiernej utracie wody. Krem został wzbogacony o odżywcze masło Karite, które szybko regeneruje uszkodzenia i przynosi nieziemską ulgę. Kompleks Hydro-Oil wygładza naskórek i chroni go przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.