czwartek, 19 listopad 2015 14:44

Jak pielęgnować tłustą cerę?

Lirene - Długotrwale matujący lekki krem nawilżający na dzień SPF 15 Lirene - Długotrwale matujący lekki krem nawilżający na dzień SPF 15

Tłusta cera wymaga szczególnej pielęgnacji, ponieważ źle traktowana może stwarzać wiele problemów. Jak poprawnie dbać o nią, by w każdej chwili zachwycała świeżością i młodzieńczym blaskiem? Dzisiaj zdradzimy ten sekret.

Najważniejszy produkt w pielęgnacji tłustej cery

Pielęgnując tłustą cerę pamiętaj o tym, by do codziennego oczyszczania twarzy nie używać silnych kosmetyków. Zdecyduj się na lekkie żele przeznaczone do codziennego stosowania. W przypadku cery tłustej należy bezwzględnie zrezygnować ze stosowania tradycyjnego mydła, które wysusza naskórek i wspomaga nadmierną produkcję sebum. Kolejnym kosmetykiem, który trzeba stosować codziennie w przypadku każdej cery, a przede wszystkim cery tłustej, jest krem nawilżający. Jeżeli masz problem z nadmiernym przetłuszczaniem się naskórka, zatkanymi porami i trądzikiem, to wybierz lekki, matujący krem (np. Derma Matt od Lirene). Zwróć uwagę, by posiadał ochronę przeciwsłoneczną - w przypadku kremu Lirene będzie to SPF 15.

Dlaczego krem Derma Matt od Lirene jest idealny do pielęgnacji cery tłustej?

Derma Matt to długotrwale matujący lekki krem nawilżający z SPF 15. Doskonale nawadnia naskórek i lekko odżywia nawet najgłębiej położone komórki. Pomaga zatrzymać odpowiednią ilość wody w skórze, dzięki czemu gruczoły łojowe nie otrzymują sygnału do wzmożenia produkcji łoju. W ten sposób już po kilku dniach możesz zauważyć wyraźne zmniejszenie przetłuszczenia cery.

Lirene - Długotrwale matujący lekki krem nawilżający na dzień SPF 15

Krem Derma Matt jest wyjątkowo lekki, dlatego nie zatyka porów. Otula naskórek niewidoczną warstwą ochronną, która łagodzi podrażnienia i niweluje szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Krem zawiera hybrydowy Sebum Matt Complex, który reguluje ilość wydzielanego sebum i matuje skórę nawet na cały dzień. Przy regularnym stosowaniu niweluje oznaki stresu i zmęczenia.

Stosowanie odpowiednich kosmetyków w pielęgnacji cery tłustej jest kluczowe. Skóra z problemem nadmiernego przetłuszczania się jest "zaburzona", więc koniecznym jest przywrócenie jej odpowiedniego funkcjonowania. W związku z tym należy tak dobrać kosmetyki pielęgnujące, by nie podrażniały naskórka, a leczyły występujące już problemy.