niedziela, 13 wrzesień 2015 09:22

Jak pielęgnować cerę naczynkową?

Lirene - Nawilżający krem wzmacniający naczynka na dzień Lirene - Nawilżający krem wzmacniający naczynka na dzień

Cera naczynkowa jest stosunkowo trudna w pielęgnacji. Najczęściej charakteryzuje się wysoką wrażliwością, delikatnością i miejscowym przesuszeniem. Dobór kosmetyków pielęgnacyjnych powinien być przemyślany, aby zapewnić skórze wszystkiego, czego potrzebuje, nie podrażniając jej dodatkowo.

 

Każda kobieta posiadająca cerę naczyniową powinna przeanalizować swoją kosmetyczkę pod względem produktów, które nie są odpowiednio dobrane. Należy zrezygnować ze wszystkich kosmetyków nieprzeznaczonych stricte do cery wrażliwej. Nawet zwykły żel do mycia twarzy może znacząco uwrażliwić naskórek i spowodować, że kolejne zabiegi pielęgnacyjne nie przyniosą oczekiwanego efektu.

Cera naczynkowa ma tendencję do reagowania na czynniki zewnętrzne lub sytuacje stresujące. Klimatyzacja, wiatr, suche powietrze lub rozmowa z szefem mogą wyraźnie odbić się na wyglądzie skóry. Powstają obszary zarumienione, tkliwe, miejscowe przesuszenie oraz coraz więcej rozszerzonych naczynek. Najczęściej pierwsze objawy tego, że dana osoba posiada ten konkretny typ cery możemy zauważyć już w wieku młodzieńczym, ale po 30 roku życia problem zazwyczaj narasta, ponieważ dochodzi do gwałtownego spadku ilości kolagenu w skórze. Mikrokrążenie się pogarsza, a naskórek zaczyna być coraz bardziej cieńszy. Rozszerzone naczynka stają się jeszcze bardziej widoczne.

Jak przywrócić skórze naczynkowej odpowiedni wygląd?
Przede wszystkim należy zmienić żel do mycia twarzy na delikatny produkt, najlepiej przeznaczony do pielęgnacji tego rodzaju cery. Równie ważne jest stosowania odpowiedniego kremu nawilżającego. Doskonale sprawdzi się nawilżający krem wzmacniający naczynka marki Lirene, który możemy nakładać na skórę nawet kilka razy dziennie. Kosmetyk zawiera diosminę i żurawinę, które wzmacniają rozszerzone naczynka i likwidują zaczerwienienie. Dodatek witaminy C i E neutralizuje wolne rodniki, a wosk ze skórki cytryny pomaga zachować optymalny poziom nawilżenia. Skóra staje się delikatna, ukojona i bardzo elastyczna.

Lirene Nawilżający krem wzmacniający naczynka na dzień