piątek, 21 lipiec 2017 17:27

Jak najskuteczniej nawilżyć skórę latem?

Lirene -  Bio nawilżenie Balsam do ciała Lirene - Bio nawilżenie Balsam do ciała

Większość z nas pewnie twierdzi, że lato to najlepsza pora roku. Nie tylko pod względem panującej aury, ale także dla naszej urody. Nie musimy nosić wielu warstw ubrań, skóra otrzymuje niezbędną porcję naturalnego słońca, przez co zaczyna wyglądać o wiele lepiej niż podczas innych pór roku.
Niestety, ale lato to nie same superlatywy. To również pewne zagrożenia dla naszej urody. A największym z nich jest silne przesuszenie skóry.

Promienie słoneczne, które z jednej strony doskonale poprawiają koloryt naszego naskórka, to z drugiej wpływają na niego bardzo źle. Przyspieszają proces utraty wody, co sprawia, że skóra zaczyna się silnie przesuszać. A w związku z tym staje się też mniej odporna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, jak zanieczyszczenia, wiatr czy piasek. Pojawiają się w niej drobne uszkodzenia, przez które mogą przenikać bakterie chorobotwórcze. To bardzo niebezpieczne i trzeba o tym pamiętać. W końcu wypielęgnowana skórą to nie tylko piękno, ale przede wszystkim zdrowie.

Jak zachować skórę w dobrej kondycji przez całe lato?

Troszcząc się o siebie, czyli dbając o skórę, by była nie tylko piękna i zdrowa, robimy sobie niezwykłą przysługę. Przede wszystkim gwarantujemy sobie komfort, bez uczucia szczypania, ściągnięcia czy swędzenia, do czego doprowadza nadmierne przesuszenie skóry. Dodatkowo sprawiamy, że będzie ona silniejsza w kolejnych, jeszcze trudniejszych dla niej miesiącach, czyli podczas kapryśnej jesieni i srogiej zimy.

Zachowanie skóry w dobrej kondycji nie jest trudne. Wystarczy sięgnąć po dobry kosmetyk. Polecamy przede wszystkim balsam do ciała BIO Nawilżenie od Lirene, który posiada aksamitną konsystencję i przyjemny zapach. Zawiera w sobie najskuteczniejsze składniki nawilżające, jak kompleks HydroPROTECT, który zapewnia utrzymanie odpowiedniego poziomu wody nie tylko w zewnętrznych, ale również w głębszych warstwach skóry. Balsam jest także bogaty w olejek bawełniany, który skutecznie zabezpiecza skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Jest to najlepszy kosmetyk do stosowania w lecie. W celu zachowania zdrowej i pięknej skóry.