poniedziałek, 20 lipiec 2015 16:44

Dwa stopnie do młodości

Zarówno nasze zmysły jak i ciało potrzebują odpowiedniej, skutecznej dawki pielęgnacji. Prawidłowo podjęte działania przyczyniają się nie tylko do zachowania młodego wyglądu, lecz także do poprawy samopoczucia. Niezależnie od wieku a także kondycji skóry – należy zawsze pamiętać o codziennych czynnościach pielęgnacyjnych, dobierając w tym celu oczywiście kosmetyki dostosowane do jej potrzeb i stanu.

Im wcześniej bowiem zaczniemy troszczyć się o stan skóry, tym bardziej opóźnimy procesy jej starzenia się i powstawania zmarszczek. Absolutną podstawą jest regularne oraz dokładne oczyszczanie skóry, a także jej dogłębne nawilżanie. Zasada ta dotyczy zarówno skóry twarzy, jak i całego ciała. Zatem już będąc nastolatką należy zaopatrzyć się w zestaw oczyszczająco – nawilżający, a następnie z biegiem lat włączać stopniowo kolejne produkty zaspokajające rosnące potrzeby skóry. Im wcześniej rozpoczniemy właściwą pielęgnację twarzy i ciała, tym bardziej odwdzięczy się nam ona w przyszłości – swoim zdrowym, promiennym wyglądem. 

Procesy starzenia się skóry i powstawania zmarszczek można jednak jedynie opóźnić, nie da się ich niestety zatrzymać. Jednakże stosując odpowiednie kosmetyki, możemy przez długi czas zachować młodzieńczy wygląd. Z pomocą przychodzą produkty Lirene – na przykład Mezo – Collagen, czyli dwustopniowy zabieg odmładzający, odpowiedni dla skóry w każdym wieku. Od pięknego, promiennego wyglądu dzielą nas zaledwie dwa kroki. Pierwszym z nich jest peeling – mikrodermabrazja. Zastosowano w nim łagodny kwas migdałowy, który delikatnie złuszcza martwy naskórek. Dzięki temu skóra łatwiej poradzi sobie z absorbowaniem składników aktywnych maski Fito – kolagenowej.

Produkt posiada właściwości regulujące wydzielanie sebum, a także rozjaśniające przebarwienia. Wystarczy nałożyć cienką warstwę preparatu na zwilżoną skórę twarzy, omijając okolice oczu, oraz masować delikatnie przed około 5 minut. Następnie należy przejść do kroku drugiego, a więc maski fitokolagenowej. Łagodzi ona podrażnienia wywołane przez czynniki zewnętrzne oraz stres. Wyraźnie poprawia elastyczność skóry i widocznie odmładza wygląd twarzy. F

itokolagen zaś tworzy na skórze niewidzialną siateczkę proteinową, która ma intensywne właściwości ujędrniające i nawilżające. Zawarty w produkcie olej migdałowy zmiękcza i wygładza skórę, natomiast witaminy A i E neutralizują wolne rodniki, skutecznie zapobiegając jej przedwczesnemu starzeniu się.