piątek, 20 listopad 2015 10:11

Czego potrzebuje młoda cera?

Cera nastolatków lubi być bardzo kapryśna. Potrafi na raz przysporzyć wielu problemów. Nadmierne przetłuszczanie się, wypryski, zaskórniki, rozszerzone pory w strefie T, miejscowe przesuszenie i wrażliwość - to wszystko może występować równocześnie. Jak pielęgnować młodą cerę, by jednocześnie ją oczyścić, ukoić, nawilżyć i odtłuścić?

Najlepszy kosmetyk do pielęgnacji młodej cery
Młoda cera wymaga specjalnego traktowania, dlatego należy stosować tylko specjalne kosmetyki stworzone z myślą właśnie o tym typie skóry. Najlepsze są produkty z linii dla nastolatków, które są proste w użyciu i łagodne w działaniu. Doskonałym produktem jest Krem-żel zwężający pory od Under 20. Zawiera w sobie aktywny kompleks redukujący pory, który efektywnie zwęża je i nadaje skórze matowego wykończenia.

Under Twenty- Krem-żel zwężający poryNatomiast ekstrakt owocowy posiada silne właściwości tonizujące, ściągające i przeciwbakteryjne. Kolejnym składnikiem kosmetyku jest glicerol, który skutecznie nawilża i lekko zmiękcza skórę. Taka kombinacja składników aktywnych sprawia, że dbamy o młodą cerę kompleksowo, skutecznie i delikatnie. Preparat zamknięto w poręcznej i wygodnej w użyciu tubce, co ułatwia przeprowadzenie codziennej pielęgnacji.

Czego unikać przy pielęgnacji młodej cery?
Młode osoby posiadające problematyczną cerę powinny unikać stosowania kosmetyków nieprzeznaczonych dla ich grupy wiekowej. Tradycyjne preparaty do cery tłustej i mieszanej mogą działać zbyt silnie, czyli wspomagać miejscowe przesuszenie naskórka. Warto zwrócić uwagę na to, by każdy nastolatek posiadał własny zestaw kosmetyków, dzięki którym szybko upora się ze wstydliwym problemem, jakim jest trądzik, rozszerzone pory i nadmierne przetłuszczenie cery.