wtorek, 07 kwiecień 2015 16:56

Chłodząca ulga przy trądziku

Chantarelle - RED STOP Rosacea maska antybakteryjna przeciw zaczerwienieniom Chantarelle - RED STOP Rosacea maska antybakteryjna przeciw zaczerwienieniom

Wydawać by się mogło, iż problemy trądzikowe to domena nastolatków, tak oczywista w procesie dojrzewania, iż należy ją po prostu przeczekać. Tymczasem nic bardziej mylnego, bowiem trądzik jest problemem nie tylko okresu dojrzewania, ale także dorosłych ludzi i wiąże się nie tylko z zaburzeniami hormonalnymi nastolatków, lecz jest problemem skórnym wynikającym z wielu przyczyn. Nieleczony może zasiać okropne spustoszenia w naszym wyglądzie, tak więc problemu nigdy nie należy bagatelizować, ani radzić sobie z nim półśrodkami.

To choroba skórna jak każda inna i należy ją wyleczyć. Drogeryjne, popularne kremy, żele toniki i maseczki są skuteczne tylko w jego łagodnym przebiegu, natomiast osoby z cięższą jego odmianą sięgać powinny po skuteczne, dermatologiczne produkty. Jednym z nich jest RED STOP Rosacea - maska antybakteryjna przeciw zaczerwienieniom uznanej marki Chantarelle. Trądzik bowiem to nie tylko nieestetyczne krosty na twarzy, to także (a może przede wszystkim) bolesne, piekące zmiany, które nie sposób załgodzić domowymi sposobami. Maseczka RED STOP ma działanie kojące, antybakteryjne, a także chłodzące – co jest uczuciem zbawiennym dla rozżarzonej stanem zapalnym cery. W swym składzie zawiera kwasy : azelainowy i salicylowy, o stężeniu 1,5 %. 

Kwas azelainowy redukuje objawy zmian zapalnych (takich jak grudki, krostki, a także zaczerwienienia i rumień). Jest silnym i bezwzględnym likwidatorem wolnych rodników odpowiedzialnych za aktywizację procesów zapalnych. Odpowiedzialny jest za rozjaśnienie przebarwień i blizn, a także działa antybakteryjnie, nawet przy długim stosowaniu. Co ważne – nie wywołuje reakcji fototoksycznych i fotoalergicznych, dzięki czemu jako jeden z niewielu może być stosowany także w lecie.

Kwas salicylowy z kolei udrażnia kanały łojowe, zaczopowene przez nieodprowadzane sebum, co spowodowane jest nieprawidłowym i nadmiernym rogowaceniem ujść mieszków włosowych. Działa złuszczająco poprzez rozluźnianie połączeń międzykomórkowych, a także usuwa warstwy martwych i zrogowaciałych komórek naskórka. Dodatkową jego zaletą jest to, iż nie ma właściwości wysuszających, dzięki czemu skutecznie oczyszcza także partie skóry suchej oraz zanieczyszczonej z licznymi zaskórnikami.

Maseczka RED STOP Rosacea działa zatem łagodząco i uspokajająco, a także redukuje zaczerwienienia i plamy rumieniowe. Szybko przywraca poczucie komfortu skóry, niwelując uczucie pieczenia, a także zmniejsza nadpobudliwość i reaktywność skóry na bodźce zewnętrzne. Jednocześnie działa antystresowo – poprzez pobudzanie uwalniania hormonu szczęścia --endorfin.Nie zastosowano w niej żadnej formuły zapachowej, dzięki czemu nie ma obaw o podrażnienie skóry.

więcej o CHANTARELLE na www.chantarelle.pl