poniedziałek, 24 październik 2016 17:56

Łagodne oczyszczanie twarzy

 Lirene  Ultra-nawilżający płyn micelarny z morską algą Lirene Ultra-nawilżający płyn micelarny z morską algą

Dokładne oczyszczanie skóry twarzy to bardzo ważny element codziennej pielęgnacji każdego rodzaju cery. Odpowiednio dobrane kosmetyki powinny oczyszczać twarz z makijażu i innych zanieczyszczeń, odżywiać skórę i nawilżać ją. Wybierając kosmetyki do demakijażu oczu i ust, warto zwrócić uwagę na te o delikatnej formule, która zarazem skutecznie będzie usuwała nawet mocne i ciemne kosmetyki np. kredki do oczu czy wodoodporne tusze.

Jednymi z najdelikatniejszych produktów do oczyszczania twarzy są specjalistyczne płyny micelarne.

 

Ciekawą propozycją dla osób, które szukają skutecznego i zarazem delikatnego płynu do demakijażu o kojącym działaniu jest nowość od marki Lirene – Płyn micelarny z morską algą. Produkt powstał z wykorzystaniem innowacyjnej technologii opartej o synergię działania składników oczyszczających i pielęgnujących.
Atutem tego kosmetyku jest to, że działa on na kilku poziomach – nie tylko skutecznie oczyszcza nawet bardzo delikatne okolice oczu czy ust, ale także nawilża skórę i odświeża ją, a także poprawia jej elastyczność, co przyczynia się do jej wygładzenia. Dzięki temu skóra jest ukojona i przygotowana do dalszych czynności pielęgnacyjnych.

Po zastosowaniu kosmetyku skóra jest aksamitna w dotyku, zmniejszają się też podrażnienia wywołane kosmetykami. Płyn micelarny został wzbogacony wyciągiem z alg morskich, witaminami oraz mikroelementami soli morskiej i gliceryną, co zwiększa jego kompleksowe działanie na skórę.

Oczyszczanie skóry przy pomocy płynu micelarnego jest niezwykle proste – wystarczy nasączonym wacikiem przecierać delikatnie skórę twarzy. Czynność należy powtarzać aż do momentu, gdy wacik będzie czysty. W przypadku bardzo wrażliwych oczu i mocnego makijażu można nasączony płynem wacik przyłożyć na dłuższą chwilę do oczu po czym przetrzeć w dół. Wówczas makijaż oczu będzie o wiele łatwiej usunąć bez wielokrotnego pocierania delikatnej skóry w okolicach oczu, co również zminimalizuje jej podrażnienia.

Po oczyszczeniu skóry przy pomocy płynu micelarnego warto do uzupełnienia codziennej pielęgnacji zastosować odpowiednio dobrany do rodzaju skóry i wieku krem odżywczy i nawilżający.