czwartek, 07 sierpień 2014 11:22

Z dzieckiem na wakacjach

Mama z dzieckiem na wakacjach Mama z dzieckiem na wakacjach

Walizka pełna ubranek, pampersów, zupek i zabawek nie wystarczy aby zadowolić maluszka na wakacjach. Zwłaszcza w czasie podróży, która często trwa przez wiele godzin. Marudzenie i kapryszenie to niezawodny sposób na zepsucie nawet najlepszych wakacji.

Dlatego postanowiliśmy porozmawiać z Panią Magdą Kalinowską, eksperta ds. naturalnego pielęgnowania dzieci i dowiedzieć się jak przetrwać podróż i wakacje z dzieckiem.

Pani Magda opowie o pomysłowych produktach i kreatywnych pomysłach, które pozwolą zaaranżować przestrzeń w samochodzie i tym samym na dłużej skupić uwagę naszej pociechy.


Po pierwsze: Wygoda.

To, że podczas długiej podróży maluch zacznie marudzić jest raczej nieuniknione. Oprócz zapewnienia mu rozrywki, warto zadbać również o komfort i wygodę. Przede wszystkim należy zacząć od ustalenia, czy będziemy jechać w ciągu dnia, czy w nocy. Jeśli podróż będzie odbywała się w ciągu dnia, warto zadbać o zacienienie samochodu. W tym celu doskonale się sprawdzą specjalne zasłonki. Obecnie na rynku jest szeroka oferta takich produktów, mają ciekawe kształty, wzory, a czasem nawet ponaszywane pluszami, które zajmą uwagę dziecka.

Dla starszych dzieci proponujemy zagłówki w kształcie zwierzątek. Zadbają o kark pociechy, a dodatkowo doskonale sprawdzą się jako przytulanki. Dla dzieci, które boją się jazdy, lub czują się w jej trakcie niekomfortowo, zaprojektowano specjalne lusterka, które montuje się na zagłówku pasażera – naprzeciwko dziecka. Zapewniają stały kontakt wzrokowy z rodzicem, nie wpływając na bezpieczeństwo jazdy.


Po drugie: Plażowanie.

Przetrwaliśmy podróż, teraz czas na plażowanie. Aby zapewnić maluchowi komfort i zabezpieczyć otoczenie przed „niespodziankami” proponujemy zakup specjalnych pływaczek, które zastąpią tradycyjne kąpielówki. Pływaczki to rodzaj majteczek z kilkuwarstwową wkładką, która nie przepuszcza wilgoci. Dzięki temu nasza pociecha może bawić się w wodzie godzinami, a my nie musimy troszczyć się o zmianę pieluszek. Dodatkowo pływaczki są wyposażone w elastyczne gumki wokół ud, które sprawiają, że majteczki będą przylegać do ciała.
Gdy maluchowi znudzą się już wodne harce, na piasku będzie czekać na nie specjalny koc piknikowy. Specjalny dlatego, że posiada naszytą łamigłówkę, która zapewni rozrywkę.


Po trzecie: higiena.

W czasie wakacji codzienna pielęgnacja może być problemem. Mamy ograniczone miejsce, ograniczony czas i ograniczoną liczbę produktów. Dlatego najlepiej się zaopatrzyć w produkty wielofunkcyjne. Wakacyjnym „must have” na pewno będą chusteczki nawilżane. Nadają się niemalże do wszystkiego; umyją dziecko, usuną brud, ochłodzą. Doskonale sprawdzi się również szampon+płyn do kąpieli w jednym. Warto również pamiętać o specjalnych woreczkach, do których będziemy mogli wrzucać zużyte pampersy. Jeśli nasze dziecko jest już starsze, możemy zastanowić się nad kupnem jednorazowego nocnika. Jest to wygodny produkt, który po użyciu składa się i wyrzuca.

Te, a także inne przydatne produkty znajdziemy na stronach:
www.ekomaluch.pl
www.kidstyle.pl

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce