czwartek, czerwiec 13, 2024
niedziela, 29 grudzień 2013 16:33

Pierwsze kosmetyki nowego członka rodziny- Oilatum Baby

Oilatum Baby- emulsja do ciała Oilatum Baby- emulsja do ciała

Kiedy po raz pierwszy zostajemy rodzicami jesteśmy przepełnieni strachem. Czy sobie poradzimy, jak kąpać dziecko i jak pielęgnować jego delikatną skórę. Ostatnia z wymienionych czynności wydaje sie być najbardziej problematyczna. Jak dbać o skórę maluszka, jakie kosmetyki wybierać by nie uczuliły wrażliwego malca? Odpowiedź jest jedna emolienty! 

 

Emolienty to grupa kosmetyków szczególnie zalecana dla niemowląt i dzieci. Ich zadaniem jest utrzymanie prawidłowego nawilżenia, elastyczności i natłuszczenia skóry. Emolienty odtwarzają naturalny płaszcz ochronny skóry, wypełniając pęknięcia i szczeliny warstwą zbudowaną z podobnych do naturalnych lipidów. Dzięki ich stosowaniu powstaje mechaniczna bariera, która chroni przed utratą wody oraz przed szkodliwymi substancjami przenikającymi ze środowiska.Polecane są szczególnie dla niemowląt, ponieważ pomagają przystosować ich skórę do życia poza łonem matki. 

Jedne z emolientów dostępne na Polskim rynku to produkty firmy Oilatum. Linia Oilatum Baby jest jedną z lepiej ocenianych linii kosmetycznej dla dzieci w Polsce. Płyny do kąpieli, żele do mycia ciała to koniki tej linii. Oprócz doskonałego nawilżenia skóry, które zapewniają, dochodzi również wspaniały zapach i gładkość, którą zapewnia. Wszystkie produkty mają naturalne dla skóry pH, co jest bardzo ważne dla niemowlaków. 

Zadbajmy o skórę naszych maluszków już od pierwszych dni narodzin, a za kilka lat na pewno nie będziemy żałować.