niedziela, czerwiec 23, 2024
czwartek, 19 wrzesień 2019 14:14

Hydrolat – co to jest i czy warto stosować?

Hydrolat róży Hydrolat róży

Ostatnio coraz częściej mówi się o kompleksowej, koreańskiej pielęgnacji, która zakłada nie tylko odpowiednią dbałość o styl życia i zmianę nawyków żywieniowych, ale również stosowanie różnego rodzaju produktów do oczyszczania i pielęgnacji.

Nowością na polskim rynku stały się zatem hydrolaty. Preparaty tego rodzaju mają za zadanie nawilżać, łagodzić, a także odżywiać naszą skórę. Jednym z najbardziej popularnych jest hydrolat różany Mohani. Sprawdziliśmy, czy warto stosować tego typu produkty. Dowiedzcie się!

Hydrolat – co to jest?

Hydrolat to nic innego, jak woda kwiatowa powstała podczas procesów destylacji materiału roślinnego. Warto podkreślić, że często mówi się, że hydrolat to właśnie naturalny zamiennik toniku. Posiadają one właściwości bardzo zbliżone do olejków eterycznych, ale są o wiele bardziej delikatne. Hydrolat ma postać przezroczystego płynu o konsystencji wody, a jego zapach jest delikatny i odpowiada roślinie, z której został zrobiony.

Jak powstaje hydrolat?

Do produkcji hydrolatu wykorzystuje się proces destylacji materiału roślinnego. W jego wyniku powstaje woda destylacyjna z częściami składowymi roślin zawierająca także niewielkie (0,5-1%) ilości olejku eterycznego. Innymi słowy hydrolat to taki wyciąg roślinny, który z powodzeniem można stosować jako tonik do twarzy.

Czy warto stosować hydrolat?

Hydrolaty to przede wszystkim uniwersalne produkty do pielęgnacji. Warto wybrać te z dobrych surowców, bo wtedy mamy pewność, że dostarczą skórze wszystkich potrzebnych składników. Pamiętaj jednak, aby dobierać je do aktualnego stanu swojej skóry.

Hydrolat różany Mohani może działać jako:

  • baza do maseczek glinkowych lub własnoręcznie robionych kremów,

  • odświeżająca mgiełka do twarzy i włosów,

  • tonik,

  • baza pod olej do twarzy,

  • okład na oczy,

  • preparat do demakijażu twarzy.

Jak dobrać hydrolat do rodzaju cery?

Ze względu na to, że hydrolat jest bardzo delikatny i ma PH zbliżone do naturalnego odczynu skóry, można śmiało stosować go nawet w okolicach oczu i w przypadku skóry wrażliwej. Hydrolat różany Mohani to świetny preparat, który idealnie sprawdzi się w przypadku cery podrażnionej, trądzikowej i dojrzałej. Posiada gojące i łagodzące właściwości, a także odpowiednie składniki antyoksydacyjne.

Warto wiedzieć, że hydrolaty mogą z powodzeniem posłużyć jako preparaty do pielęgnacji skóry głowy i włosów. Pomagają zwalczyć łupież i przetłuszczanie się włosów, stymulują porost włosów i odżywiają skórę głowy.