piątek, kwiecień 12, 2024
środa, 10 luty 2016 16:10

Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne? Czy rzeczywiście są lepsze od ogólnodostępnych produktów?

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto zwracać uwagę na skład kosmetyków i rozważasz przejście na kosmetyki naturalne, to koniecznie przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się, czy ekologiczne kosmetyki to rzeczywiście lepszy wybór, czy fanaberia zamożnych osób.

Producenci kosmetyków naturalnych podkreślają zalety stosowania zdrowych i ekologicznych produktów. Czasami próbują nas przekonać, że ogólnodostępne żele pod prysznic, kremy i balsamy do ciała to tykająca, chemiczna bomba. Jaka jest prawda?

Cała prawda o kosmetykach naturalnych

Trzeba przyznać, że produkty naturalne są rzeczywiście bezpieczniejsze dla skóry. Pomimo tego wiele kobiet stosuje tańsze, chemiczne odpowiedniki z czystego przyzwyczajenia. Nastolatki zazwyczaj dysponują ograniczonym budżetem i wybierają produkty o najniższej cenie, które mogą przetestować. Niewiele z nich jest świadomych zagrożenia, jakie niesie wieloletnie stosowanie produktów sztucznych i chemicznych. Każdy z nas powinien uzmysłowić sobie, ze wszystko, co nakładamy na skórę przenika do naszego organizmu, więc nie jest to dla nas zupełnie obojętne. Pragnę dodać, że przeciętna kobieta w ciągu całego swojego życia zjada aż 3 kilogramy szminek!

Nie każdy produkt może być kosmetykiem naturalnym

Każdy producent kosmetyków, który chce szczycić się naturalnością swoich produktów (np. Elfa Pharm) musi przejść wiele rygorystycznych testów, które biorą pod lupę nie tylko sam proces produkcji, ale przede wszystkim składniki. Nie mówię tylko o produktach, które wchodzą w skład danego kremu, czy balsamu, ale również o substancjach, z których są pozyskiwane. Zioła, wyciągi z owoców i oleje roślinne muszą być czyste i zdrowe. Najczęściej uprawiane są na naturalnych terenach, w oddaleniu od zanieczyszczonego miasta. Kosmetyki naturalne są również dokładnie badane na każdym etapie produkcji, a do sprzedaży dostają się wyłącznie czyste, zdrowie i higieniczne sztuki. Stosując takie produkty, mamy pewność, że przez naszą skórę nie przenika szkodliwa chemia.

W dzisiejszych czasach poziom zanieczyszczenia jedzenia, gleby i powietrza działa destrukcyjnie na nasze zdrowie, co zazwyczaj można zauważyć dopiero po wielu latach kontaktu ze wszędobylską chemią. Skoro możemy ograniczyć jej ilość poprzez stosowanie naturalnych kosmetyków, to dlaczego by z tego nie skorzystać?