niedziela, czerwiec 23, 2024
sobota, 29 październik 2022 15:01

Czy warto zdecydować się na stosowanie kosmetyków koreańskich?

maseczki koreańskie maseczki koreańskie mat.prasowe

W branży beauty co jakiś czas pojawiają się kolejne nowości. Niektóre z nich są jedynie sezonowymi ciekawostkami. Inne zostają z miłośniczkami efektywnej pielęgnacji skóry na dłużej.

Przykładem może być tutaj koreańska pielęgnacja z wykorzystaniem różnego rodzaju kosmetyków, które podbiły serca nie tylko influencerek. W czym tkwi fenomen koreańskiej pielęgnacji i jakimi kosmetykami warto się zainteresować?

 

Kosmetyki koreańskie – skąd wziął się ich fenomen?

Pielęgnacja skóry zgodna z zasadami wykorzystywanymi przez mieszkanki Korei podbija świat z wielu powodów. Przede wszystkim zachwycają efekty, które można dzięki niej osiągnąć. Pozwala ona na oczyszczenie twarzy, a odpowiednio dobrane kosmetyki minimalizują podrażnienia i regulują pracę sebum. Główne założenia tej pielęgnacji bazują na odpowiedniej kolejności nakładania kosmetyków, a także wieloetapowym oczyszczaniu twarzy. Dzięki temu skóra ma odpowiednie pH, jest dobrze oczyszczona i przygotowana na dalsze zabiegi pielęgnacyjne. Lepiej też wchłania substancje odżywcze zawarte w kosmetykach.

antyzmarszczkowa maska w płachcie

antyzmarszczkowa maska w płachcie

Koreańska pielęgnacja – poznaj maseczki w płachcie

Jednym z hitów pielęgnacyjnych, który przywędrował do nas z Azji, są maseczki koreańskie w płachcie. Ich popularność wynika przede wszystkim z faktu, że są one niezwykle łatwe w użyciu, a przy tym skuteczne. Mają one formę płachty z wyciętymi otworami na oczy usta i nos, która nasączona jest substancjami aktywnymi dobranymi odpowiednio do pielęgnacji danego rodzaju skóry. Dzięki takiej formie maseczkę łatwo się nakłada i zdejmuje. Nie trzeba rozsmarowywać kosmetyku na twarzy, wystarczy przyłożyć do niej płachtę tak, aby idealnie okalała twarz i trzymać przez wyznaczony czas oraz postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Do wyboru są różnorodne maseczki, często bazujące na składnikach pochodzenia roślinnego np. wyciągach z róży damasceńskiej, lawendy czy neroli.

maseczka w płachcie

maseczka w płachcie

Gdzie kupować kosmetyki koreańskie?

Koreańskie kosmetyki budzą coraz większe zainteresowanie, co sprawia, że są coraz lepiej dostępne w polskich sklepach. Warto kupować je w drogeriach internetowych, które specjalizują się w ich sprzedaży. Przykładem może być tutaj sklep 4 Seasons Beauty, który oferuje m.in. wspomniane wyżej maseczki koreańskie w płachcie. Kupując w ten sposób, można zaoszczędzić czas na poszukiwaniu punktów stacjonarnych, które w swojej ofercie mają kosmetyki z Korei. Jest to także oszczędność pieniędzy, gdyż tego typu sklepy proponują przystępne ceny, a także często organizują różnego rodzaju promocje, które można śledzić w ich kanałach social media. 

Koreańskie maski w płachcie

Koreańskie maski w płachcie