sobota, czerwiec 15, 2024
wtorek, 18 luty 2020 19:10

Co warto wiedzieć o naturalnych kosmetykach?

Kosmetyki od natury Kosmetyki od natury

Wybór kosmetyków bywa bardzo trudny. Na rynku dostępnych jest milion marek, które w swoich kolorowych reklamach przekrzykują się, która z nich jest lepsza. Czujesz się zagubiona w gąszczu ofert? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru.

W kwestii pielęgnacji skóry, tak jak w modzie, regularnie pojawiają się nowe trendy. Nowe maseczki w płachcie, kosmetyki azjatyckie czy naturalne. Wszystkie mają rewelacyjne zastosowanie, a to dlatego, że ich składniki pochodzą z dobrodziejstw natury! Nie próbowałaś kosmetyków tego typu? Podpowiadamy, dlaczego warto się na nie zdecydować!

Mniej chemii 

Człowiek obecnie jest narażony na kontakt z wieloma sztucznymi substancjami np. podczas prania, zmywania naczyń, a nawet jedzenia. Organizm jest bombardowany z każdej strony zanieczyszczeniami środowiska - powietrza, czy wody - które powstały w laboratoriach lub są pochodnymi procesów przemysłowych. Pozwól swojej skórze wreszcie odpocząć od sztucznych składników. Zaserwuj jej najlepsze komponenty, które pochodzą prosto z natury!

Łagodne składniki

Naturalne składniki są zdecydowanie lepiej przyswajane przez Twoją skórę. Jak pokazują badania, cera gorzej reaguje na syntetyczne komponenty. Największym zagrożeniem dla skóry wrażliwej są substancje barwiące, zapachowe i te, które są silnie myjące, takie jak SLS. Kosmetyki naturalnie nie powodują podrażnień.

Środowisko na pierwszym miejscu 

Na ogół komponenty naturalnych składników pochodzą z naturalnych i ekologicznych upraw. Nie stosuje się w nich sztucznych nawozów czy substancji, które zwalczają szkodniki. Oprócz tego, wielu producentów kosmetyków naturalnych bardzo zwraca uwagę na to, czy ich opakowania są bezpieczne dla środowiska. Często zawierają mało plastikowych elementów, aby wybrany produkt miał jak najmniej kontaktu ze sztucznymi substancjami. 

Warto dbać o organizm na każdym poziomie. Nie tylko poprzez dietę, ale także używając produktów pochodzenia naturalnego. Wszyscy jesteśmy częścią natury, zatem powinniśmy żyć w zgodzie z nią!

Chcesz znaleźć sprawdzony sklep z produktami naturalnymi? Sprawdź ofertę Od Natury.