wtorek, 19 listopad 2019 16:22

Zmywalne farby do włosów

Farba zmywalna Farba zmywalna

Wielkim przebojem i jednocześnie przełomem w koloryzacji stała się farba do włosów zmywalna. Kobiety pokochały te preparaty, bo umożliwiają one krótkotrwałe zmiany koloru włosów, a zatem można się bawić i eksperymentować do woli. Ileż to razy wcześniej panie traciły humor po wizycie u fryzjera, gdy okazywało się, że wybrany kolor jednak zdecydowanie im nie pasuje? Koniec z tym. Teraz czas na zmywalną farbę do włosów.

Możliwość zastosowania takiego preparatu została przyjęta entuzjastycznie nie tylko przez dorosłe kobiety, które na co dzień korzystają z koloryzacji, ale także przez nastolatki. Dziewczyny szaleją głównie w piątki. Na ich głowach pojawiają się najbardziej zwariowane kolory i ich fantastyczne kombinacje, aby po szalonej weekendowej imprezie zniknąć w niedzielę. W poniedziałkowy poranek można udać się do szkoły w grzecznej fryzurze, nie narażając się na uwagi nauczycieli i wychowawców. Nie tylko jednak nastolatki poczuły „koloryzacyjną wolność”. Panie pracujące na statecznych stanowiskach czy też w obsłudze klienta również mogą korzystać z takich możliwości. Jakie cechy powinna mieć dobra farba do włosów zmywalna?

Farba do włosów zmywalna – jak wybierać?

Gdy stajemy przed sklepową półką, mamy przed sobą mnóstwo propozycji różnych producentów. Najpierw trzeba sprawdzić na opakowaniu, jaki stopień barwienia zapewnia wybrana farba do włosów zmywalna, oznaczający jej czas pozostawania na włosach. Skala barwienia ma trzy stopnie i tylko jej pierwszy stopień gwarantuje, że farba zmyje się już przy pierwszym myciu. Jeśli takiej skali nie ma, to wystarczy też określenie, że jest to jednodniowa farba do włosów zmywalna.

Kolejnym krokiem przy zakupie jest sprawdzenie składu farby. Warto wybierać te preparaty, które są w najmniej agresywne w stosunku do włosów. Dobrze jest, gdy farba nie zawiera amoniaku, konserwantów, silikonów czy metali ciężkich. Koniecznie należy zwrócić uwagę, czy produkt posiada informację o testach dermatologicznych.

Dużym atutem farb do włosów jest to, że są wzbogacane o substancje odżywcze i nawilżające, co ma doskonały wpływ na kondycję włosów tuż po koloryzacji. Dzięki temu ten obciążający zabieg nie musi wiązać się z wystąpieniem nadmiernego przesuszenia czy łamliwości włosów.

Zalety i wady zmywalnych farb do włosów

Dzięki tego typu preparatom można przetestować każdy, nawet najbardziej odważny kolor włosów, albo wyczarować sobie ekstremalnie ekstrawagancką fryzurę na jeden wieczór. Inni tę zaletę zdefiniują jednak jako wadę, bo zmywalne farby do włosów nie zapewniają długotrwałych efektów.

Czytany 245 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.