Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 19 listopad 2019 16:22

Zmywalne farby do włosów

Farba zmywalna Farba zmywalna

Wielkim przebojem i jednocześnie przełomem w koloryzacji stała się farba do włosów zmywalna. Kobiety pokochały te preparaty, bo umożliwiają one krótkotrwałe zmiany koloru włosów, a zatem można się bawić i eksperymentować do woli. Ileż to razy wcześniej panie traciły humor po wizycie u fryzjera, gdy okazywało się, że wybrany kolor jednak zdecydowanie im nie pasuje? Koniec z tym. Teraz czas na zmywalną farbę do włosów.

Możliwość zastosowania takiego preparatu została przyjęta entuzjastycznie nie tylko przez dorosłe kobiety, które na co dzień korzystają z koloryzacji, ale także przez nastolatki. Dziewczyny szaleją głównie w piątki. Na ich głowach pojawiają się najbardziej zwariowane kolory i ich fantastyczne kombinacje, aby po szalonej weekendowej imprezie zniknąć w niedzielę. W poniedziałkowy poranek można udać się do szkoły w grzecznej fryzurze, nie narażając się na uwagi nauczycieli i wychowawców. Nie tylko jednak nastolatki poczuły „koloryzacyjną wolność”. Panie pracujące na statecznych stanowiskach czy też w obsłudze klienta również mogą korzystać z takich możliwości. Jakie cechy powinna mieć dobra farba do włosów zmywalna?

Farba do włosów zmywalna – jak wybierać?

Gdy stajemy przed sklepową półką, mamy przed sobą mnóstwo propozycji różnych producentów. Najpierw trzeba sprawdzić na opakowaniu, jaki stopień barwienia zapewnia wybrana farba do włosów zmywalna, oznaczający jej czas pozostawania na włosach. Skala barwienia ma trzy stopnie i tylko jej pierwszy stopień gwarantuje, że farba zmyje się już przy pierwszym myciu. Jeśli takiej skali nie ma, to wystarczy też określenie, że jest to jednodniowa farba do włosów zmywalna.

Kolejnym krokiem przy zakupie jest sprawdzenie składu farby. Warto wybierać te preparaty, które są w najmniej agresywne w stosunku do włosów. Dobrze jest, gdy farba nie zawiera amoniaku, konserwantów, silikonów czy metali ciężkich. Koniecznie należy zwrócić uwagę, czy produkt posiada informację o testach dermatologicznych.

Dużym atutem farb do włosów jest to, że są wzbogacane o substancje odżywcze i nawilżające, co ma doskonały wpływ na kondycję włosów tuż po koloryzacji. Dzięki temu ten obciążający zabieg nie musi wiązać się z wystąpieniem nadmiernego przesuszenia czy łamliwości włosów.

Zalety i wady zmywalnych farb do włosów

Dzięki tego typu preparatom można przetestować każdy, nawet najbardziej odważny kolor włosów, albo wyczarować sobie ekstremalnie ekstrawagancką fryzurę na jeden wieczór. Inni tę zaletę zdefiniują jednak jako wadę, bo zmywalne farby do włosów nie zapewniają długotrwałych efektów.

Czytany 44 razy

Artykuły powiązane

 • Używasz odżywki do włosów, ale nie widzisz efektów? Jest źle dobrana! Używasz odżywki do włosów, ale nie widzisz efektów? Jest źle dobrana!

  Dużo mówi się na temat tego, aby uważnie czytać etykiety nie tylko na produktach spożywczych, ale również na kosmetykach, by nie kupować kota w worku. Używanie odżywek do włosów nie jest żadną czarną magią, niemniej trzeba orientować się w ich składzie – tym, co potencjalnie może nam pomóc, a co zaszkodzić. Jak się w tym wszystkim połapać?

 • Wypadanie włosów – jak sobie z tym radzić? Wypadanie włosów – jak sobie z tym radzić?

  Przerzedzone i wypadające włosy to coraz częstszy problem, który dotyka nie tylko mężczyzn, ale także kobiety. Jak sobie z tym radzić? W niniejszym artykule zastanowimy się nad sposobami na zatrzymanie łysienia i wzmocnienie naszych włosów.

 • Jak pielęgnować włosy farbowane? Jak pielęgnować włosy farbowane?

  Po wyjściu z salonu włosy są piękne, lśniące, pełne koloru i blasku. A po kilkunastu dniach? Jeśli już wtedy zauważasz, że farba płowieje i włosy tracą na uroku, to znak, że pielęgnacja nie jest dla nich odpowiednia. Podpowiadamy, jak dbać o farbowane włosy.

 • Jaki kolor farby do włosów wybrać? Jaki kolor farby do włosów wybrać?
  farby garnier
  Trendy we fryzjerstwie nieustannie się zmieniają – nie możesz się zdecydować, czy wybrać blond, kasztan, a może odcień miedziany? Zadbane, lśniące i zdrowe włosy to marzenie każdej kobiety. Pierwszym krokiem jest jednak dobór odpowiedniego koloru włosów – jak wybrać właściwie? Poniżej kilka praktycznych wskazówek.
 • Wypadanie włosów?! Powiedz STOP! Wypadanie włosów?! Powiedz STOP!

  Kilka włosów znalezionych na szczotce to jeszcze nie problem. Ale nadmierne wypadanie włosów może być powodem do niepokoju. Utrata włosów najczęściej nie wpływa na nasz wygląd i samopoczucie, bo każdego dnia z cebulek włosowych wyrastają nowe kosmyki.