wtorek, 02 sierpień 2016 17:41

Nawilżające odżywki do włosów. Zobacz, jak wybrać najlepszy produkt dla swoich włosów!

Można powiedzieć, że odżywka do włosów jest jednym z najważniejszych kosmetyków do pielęgnacji włosów. Skuteczne oczyszczanie włosów może nam zapewnić praktycznie każdy szampon, zaś odżywka ma znacznie więcej zadań do wypełnienia. Odżywka jest w stanie dokładnie nawilżyć nasze włosy, ułatwić ich rozczesywanie, a także ochronić przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Wybór odżywek na rynku kosmetycznym jest jednak tak duży, że często mamy problem ze zdecydowaniem się na jeden konkretny produkt.

Podpowiadamy zatem, na jakie nawilżające odżywki do włosów warto zwrócić szczególną uwagę!

Nawilżające odżywki do włosów - nawilżanie to podstawa!

Podstawową funkcją każdej odżywki jest nawilżanie włosów, dzięki czemu możemy uchronić je przed nadmierną utratą wody. Warto jednak zaznaczyć, że konieczność nawilżania dotyczy nie tylko włosów suchych, ale też tłustych - to, że nasze włosy mają skłonności do przetłuszczania nie oznacza, że w swoich głębszych strukturach nie doskwiera im pewien brak wody. Pamiętajmy jednak, że przy nawilżaniu powinnyśmy skupić się na końcówkach włosów, które mają największe tendencje do przesuszania, nie zaś na nasadzie głowy, która przy częstym kontakcie z odżywką do włosów, może zacząć nadmiernie się przetłuszczać.

Odżywka wzmacniająca włosy - chroń i wzmacniaj!

Dobra nawilżająca odżywka do włosów powinna też posiadać właściwości wzmacniające, a jednocześnie chroniące włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Odżywki wzmacniające mają też do siebie, że przyczyniają się do zwiększania objętości włosów, nadawania im blasku, a także prawdziwej mocy. Zawsze warto szukać takich odżywek do włosów, które posiadają w swoim składzie nie tylko nawilżające substancje, ale też spełniają szereg innych funkcji, by móc zapewnić naszym włosom kompleksową pielęgnację.

Najlepsza odżywka nawilżająca na włosy - Garnier!

Odpowiedniej dla siebie odżywki do włosów warto szukać w ofercie takich marek, które posiadają w swoim asortymencie różne rodzaje odżywek, dzięki czemu łatwiej będzie nam dopasować produkt odpowiedni dla naszych potrzeb. Na szczególną uwagę zasługują nawilżające odżywki do włosów Garnier, których skład został opracowany w taki sposób, by redukować wyraźne uszkodzenia na naszych włosach, a tym samym widocznie poprawiać ich kondycję. Warto zaznaczyć, że odżywki do włosów Garnier cieszą się bardzo dobrymi opiniami wśród kobiet - w internecie możemy znaleźć wiele pozytywnych recenzji na temat odżywek do włosów z gamy Goodbye Damage oraz Oil Repair 3, które doskonale sprawdzą się przy włosach suchych i zniszczonych.

Jak stosować odżywkę do włosów?

-Odżywkę do włosów stosuje się po uprzednim usunięciu z włosów wszelkich nieczystości - to znaczy po umyciu włosów szamponem.
-Na rynku kosmetycznym możemy spotkać odżywki do włosów do stosowania na mokro lub sucho, z koniecznością spłukiwania lub bez spłukiwania.
-Rodzaj odżywki możemy dostosować bezpośrednio do swoich indywidualnych potrzeb, jednak bardzo ważne jest to, aby odżywkę nakładać mniej więcej od połowy głowy - koncentrując się na końcówkach, omijając zaś całkowicie nasadę głowy. W ten sposób dokładnie odżywimy włosy, ale unikniemy uczucia ich nadmiernego obciążenia.
-Jeżeli stosujemy tradycyjną odżywkę do włosów, pamiętajmy, by spłukiwać ją przy pomocy letniej lub nawet zimnej wody - wtedy sposób dokładnie domkniemy łuski włosów.
-Odżywki do włosów nie należy łączyć z maską do włosów, gdyż nałożenie tych dwóch kosmetyków na włosy może spowodować ich obciążenie oraz wzmożoną pracę gruczołów łojowych.
-Ilość stosowanej odżywki należy dostosować do długości swoich włosów - przy krótkich włosach powinna być to niewielka ilość, zaś przy długich lub włosach do ramion proporcje te powinny być odpowiednio większe.
-Regularne stosowanie odżywki bardzo poprawia wizualną kondycję włosów przy odcieniu brązowym oraz różnorodnych upięciach włosów.
-Zdecydowanie nie należy zapominać o nakładaniu odżywki przy częstym farbowaniu włosów - farby bardzo destrukcyjnie wpływają na kondycję włosów.
-Jeśli systematyczne stosowanie odżywki nie przynosi oczekiwanych efektów, warto rozważyć wykonanie zabiegów olejowania lub keratynowego prostowania włosów, które bardzo pomogą nam w codziennej pielęgnacji włosów.

Czytany 1473 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.