Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 05 listopad 2019 15:53

Jak pielęgnować włosy farbowane?

Maska do włosów Maska do włosów

Po wyjściu z salonu włosy są piękne, lśniące, pełne koloru i blasku. A po kilkunastu dniach? Jeśli już wtedy zauważasz, że farba płowieje i włosy tracą na uroku, to znak, że pielęgnacja nie jest dla nich odpowiednia. Podpowiadamy, jak dbać o farbowane włosy.

Pielęgnacja włosów farbowanych

Włosy farbowane są bardziej podatne na uszkodzenia. Z reguły są to włosy wysokoporowate, które mają ciągle otwarte łuski. Dlatego lepiej absorbują i od razu oddają wodę, co sprawia, że szybciej się przesuszają. Na dodatek najczęściej farbowanie mocno je męczy, co od razu widać po suchych i łamliwych końcówkach.

Nowoczesne technologie w kosmetyce sprawiły jednak, że włosy mogą pozostać w świetnej jakości, jeśli tylko będziesz odpowiednio je pielęgnować. Nie trzeba rezygnować z farbowania – naprawdę masz szansę na piękną fryzurę w dowolnym kolorze. Musisz tylko przestrzegać kilku ważnych zasad.

Zasady:

 1. Ogranicz spłukiwanie

Ponieważ otwarte łuski włosów wypuszczają więcej wody, kolor szybciej się wypłukuje. Dlatego intensywne mycie szamponem i długie spłukiwanie prysznicem nie działają najlepiej. Ogranicz się do niezbędnego minimum, a takie kosmetyki jak maska do włosów farbowanych wymień na takie bez spłukiwania.

 1. Maska do włosów farbowanych Fructis Hair Fod Goji

Włosy farbowane potrzebują specjalistycznych składników. Fructis Hair Food Goji jest najlepszym przykładem. Jest to maska zrobiona na bazie owoców goji, które są bardzo wzmacniające i odżywcze, ale przy okazji także intensywnie nawilżają. Fructis Hair Food Goji możesz stosować bez spłukiwania, by efekt był jeszcze bardziej spektakularny.

 1. Chroń włosy przed czynnikami zewnętrznymi

Ochrona włosów przed czynnikami zewnętrznymi jest bardzo ważna. Farbowane pasma nie lubią ani słońca, ani wody, ani chloru. Dlatego w upalne wakacje noś kapelusz i unikaj zanurzania głowy na basenie, jeśli to możliwe. Te trzy czynniki niestety mają wpływ na błyskawiczne zmatowienie koloru. Oczywiście odpowiednia maska do włosów farbowanych lub zabieg u fryzjera przywrócą blask, ale po intensywnym wystawianiu się na słońce lub wodę niewiele można zrobić.

 1. Nawilżaj, nawilżaj, nawilżaj

To tak jak w przypadku naszej skóry – nawilżanie jest absolutną podstawą. Włosy farbowane mają tendencję do przesuszania się, zwłaszcza końcówki. Przez to wyglądają kiepsko, więc nawilżanie i stosowanie odżywek to absolutna podstawa.

Czytany 82 razy

Artykuły powiązane

 • Odżywianie włosów Odżywianie włosów

  Nasze włosy są strukturą tak naprawdę martwą – wyrastają z ukrwionej i unerwionej skóry głowy, ale na tym kończą się ich możliwości czerpania pełną garścią z dobrodziejstw organizmu.

 • Używasz odżywki do włosów, ale nie widzisz efektów? Jest źle dobrana! Używasz odżywki do włosów, ale nie widzisz efektów? Jest źle dobrana!

  Dużo mówi się na temat tego, aby uważnie czytać etykiety nie tylko na produktach spożywczych, ale również na kosmetykach, by nie kupować kota w worku. Używanie odżywek do włosów nie jest żadną czarną magią, niemniej trzeba orientować się w ich składzie – tym, co potencjalnie może nam pomóc, a co zaszkodzić. Jak się w tym wszystkim połapać?

 • Wypadanie włosów – jak sobie z tym radzić? Wypadanie włosów – jak sobie z tym radzić?

  Przerzedzone i wypadające włosy to coraz częstszy problem, który dotyka nie tylko mężczyzn, ale także kobiety. Jak sobie z tym radzić? W niniejszym artykule zastanowimy się nad sposobami na zatrzymanie łysienia i wzmocnienie naszych włosów.

 • Nawilżanie podstawą pielęgnacji Nawilżanie podstawą pielęgnacji
  Używanie suszarki, prostownicy lub lokówki, częste zabiegi koloryzacji i rozjaśniania, nadmierna eksploatacja na słońce czy używanie kosmetyków z dużą zawartością alkoholu, są przyczynami utraty naturalnej wilgotności włosów.
 • Zmywalne farby do włosów Zmywalne farby do włosów

  Wielkim przebojem i jednocześnie przełomem w koloryzacji stała się farba do włosów zmywalna. Kobiety pokochały te preparaty, bo umożliwiają one krótkotrwałe zmiany koloru włosów, a zatem można się bawić i eksperymentować do woli. Ileż to razy wcześniej panie traciły humor po wizycie u fryzjera, gdy okazywało się, że wybrany kolor jednak zdecydowanie im nie pasuje? Koniec z tym. Teraz czas na zmywalną farbę do włosów.