wtorek, 05 listopad 2019 15:53

Jak pielęgnować włosy farbowane?

Maska do włosów Maska do włosów

Po wyjściu z salonu włosy są piękne, lśniące, pełne koloru i blasku. A po kilkunastu dniach? Jeśli już wtedy zauważasz, że farba płowieje i włosy tracą na uroku, to znak, że pielęgnacja nie jest dla nich odpowiednia. Podpowiadamy, jak dbać o farbowane włosy.

Pielęgnacja włosów farbowanych

Włosy farbowane są bardziej podatne na uszkodzenia. Z reguły są to włosy wysokoporowate, które mają ciągle otwarte łuski. Dlatego lepiej absorbują i od razu oddają wodę, co sprawia, że szybciej się przesuszają. Na dodatek najczęściej farbowanie mocno je męczy, co od razu widać po suchych i łamliwych końcówkach.

Nowoczesne technologie w kosmetyce sprawiły jednak, że włosy mogą pozostać w świetnej jakości, jeśli tylko będziesz odpowiednio je pielęgnować. Nie trzeba rezygnować z farbowania – naprawdę masz szansę na piękną fryzurę w dowolnym kolorze. Musisz tylko przestrzegać kilku ważnych zasad.

Zasady:

  1. Ogranicz spłukiwanie

Ponieważ otwarte łuski włosów wypuszczają więcej wody, kolor szybciej się wypłukuje. Dlatego intensywne mycie szamponem i długie spłukiwanie prysznicem nie działają najlepiej. Ogranicz się do niezbędnego minimum, a takie kosmetyki jak maska do włosów farbowanych wymień na takie bez spłukiwania.

  1. Maska do włosów farbowanych Fructis Hair Fod Goji

Włosy farbowane potrzebują specjalistycznych składników. Fructis Hair Food Goji jest najlepszym przykładem. Jest to maska zrobiona na bazie owoców goji, które są bardzo wzmacniające i odżywcze, ale przy okazji także intensywnie nawilżają. Fructis Hair Food Goji możesz stosować bez spłukiwania, by efekt był jeszcze bardziej spektakularny.

  1. Chroń włosy przed czynnikami zewnętrznymi

Ochrona włosów przed czynnikami zewnętrznymi jest bardzo ważna. Farbowane pasma nie lubią ani słońca, ani wody, ani chloru. Dlatego w upalne wakacje noś kapelusz i unikaj zanurzania głowy na basenie, jeśli to możliwe. Te trzy czynniki niestety mają wpływ na błyskawiczne zmatowienie koloru. Oczywiście odpowiednia maska do włosów farbowanych lub zabieg u fryzjera przywrócą blask, ale po intensywnym wystawianiu się na słońce lub wodę niewiele można zrobić.

  1. Nawilżaj, nawilżaj, nawilżaj

To tak jak w przypadku naszej skóry – nawilżanie jest absolutną podstawą. Włosy farbowane mają tendencję do przesuszania się, zwłaszcza końcówki. Przez to wyglądają kiepsko, więc nawilżanie i stosowanie odżywek to absolutna podstawa.

Czytany 143 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.