Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 14 czerwiec 2016 10:17

Innowacyjny system regeneracji włosów

Kiedy farbujemy włosy w salonie, to nasza fryzjerka dba o ich kondycję w trakcie i bezpośrednio po zabiegu: nakłada maseczkę, proponuje nawilżający kompres i specjalne ampułki regenerujące. W domu same musimy się zatroszczyć o przywrócenie farbowanym włosom równowagi – zmiana koloru to dla nich prawdziwe wyzwanie i poważna ingerencja w ich strukturę. Najlepiej zadbać o to już w trakcie farbowania albo rozjaśniania – z pomocą przyjdzie innowacyjny system regeneracji włosów ULTRAPLEX Laboratorium Kosmetycznego Joanna.

 

ULTRAPLEX to innowacyjny system regeneracji opracowany przez Laboratorium Kosmetyczne Joanna z myślą o pielęgnacji włosów rozjaśnianych i farbowanych w domu. Działa już w trakcie zabiegów. Jego niezwykła skuteczność to efekt zrozumienia mechanizmów zmian zachodzących w strukturze włosów podczas farbowania. ULTRAPLEX odbudowuje mostki dwusiarczkowe, odpowiedzialne za naturalną siłę i sprężystość naszych włosów.

Czym są owe mostki? Mostki dwusiarczkowe (nazywane również wiązaniami dwusiarczkowymi) to elementy łączące poszczególne łańcuchy keratyny budującej włos i odpowiedzialnej za jego konstrukcję. To dzięki nim twór tak delikatny jak ludzki włos nie łamie się i jest odporny na czynniki zewnętrzne, które mogą go zniszczyć. Aby stanąć na wysokości zadania, musi być bowiem sprężysty i mocny. Jest taki dzięki siarce tworzącej owe mostki – elementy wzmacniające, które łączą w całość keratynową pajęczynę włosa i nadają jej regularny kształt, u każdego z nas inny. Ich unikalny układ decyduje o wyglądzie naszych włosów, czyli o tym, że są na przykład proste albo kręcone, cienkie albo grube, silne albo – niestety − słabe.

Niezbędna naszym włosom siarka jest dostarczana do organizmu w postaci łatwo przyswajalnych białek. Dlatego w systemie regeneracji włosów ULTRAPLEX znajdziemy cystynę – aminokwas siarkowy odgrywający kluczową rolę w strukturze włosa. Powstaje w wyniku połączenia dwóch cząsteczek cysteiny poprzez wiązania dwusiarczkowe. Cystyna jest podstawowym budulcem alfa-keratyny, głównego składnika włosów i paznokci. A jako że w cyklu życiowym włosa aminokwasy nie są naturalnie odbudowywane, musimy im w tym pomóc. Systematyczne dostarczanie cystyny do komórek mieszka włosa wzmacnia i regeneruje najbardziej nawet osłabione pasma, zwiększa ich grubość, wytrzymałość na uszkodzenia oraz odbudowuje mostki dwusiarczkowe. Włosy stają się zdecydowanie grubsze, mocniejsze i odporne na urazy mechaniczne. Równocześnie nabierają miękkości, sprężystości i połysku.

Na czym polega działanie systemu ULTRAPLEX? To kilkuetapowy system regeneracji włosów – trzy pierwsze jego elementy znajdziemy w jednym pudełku:
1. ULTRAPLEX nr 1 Aktywator po połączeniu z dowolnym produktem koloryzującym lub rozjaśniającym odbudowuje mostki dwusiarczkowe wewnątrz włosa. Wnikając w ich włókna, intensywnie wzmacnia wiązania strukturalne i ogranicza łamanie się włosów.
Alternatywne jest połączenie Aktywatora z 25 ml wody. Wówczas system pełni rolę regeneracji włosów farbowanych i rozjaśnianych.

2. ULTRAPLEX nr 2 Stabilizator naniesiony na włosy utrzymuje i wzmacnia mostki dwusiarczkowe znajdujące się w ich strukturze. Dodatkowo zamyka łuski
na powierzchni włosów, zapewniając im długotrwałą wytrzymałość, sprężystość
i połysk.

3. ULTRAPLEX nr 3 Regenerator to serum odżywcze, które pozwala na utrzymanie znacznie lepszej kondycji włosów rozjaśnianych i farbowanych. Chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Należy go użyć tuż przed pierwszym myciem, po zabiegu regeneracji włosów.

Regenerator kupimy równie jako osobny produkt, w dużym opakowaniu (100 g). Stosujemy go w domowej pielęgnacji włosów dwa razy w tygodniu, żeby przedłużyć efekt przeprowadzonego wcześniej zabiegu regenerującego ULTRAPLEX. Nakładamy na wilgotne, nieumyte włosy od nasady aż po same końce i owijamy głowę ręcznikiem na 10 minut albo dłużej. Dokładnie spłukujemy i myjemy włosy ULTRAPLEX Szamponem utrwalającym. Potem nakładamy odżywkę utrwalającą z tej samej linii.

Z myślą o pielęgnacji włosów po zastosowaniu systemu regeneracji ULTRAPLEX stworzono również produkty pozwalające na utrwalenie i przedłużenie efektów kuracji:

1. ULTRAPLEX nr 4 Szampon utrwalający − ma łagodną formułę, bez SLS i SLES; delikatnie myje i pielęgnuje włosy każdego dnia. Zawiera aktywne składniki stabilizujące mostki dwusiarczkowe we włosach. Stosujemy go po zmyciu ULTRAPLEX Regeneratora lub w codziennej pielęgnacji włosów. Wmasowujemy w wilgotne włosy i spłukujemy, ewentualnie powtarzamy tę czynność. Po myciu nakładamy ULTRAPLEX Odżywkę utrwalającą.

2. ULTRAPLEX nr 5 Odżywka utrwalająca – działa regenerująco i ochronnie na włosy, pozostawiając je w doskonałej kondycji. Stosujemy ją na wilgotne, umyte szamponem ULTRAPLEX włosy: nakładamy 2 cm od nasady aż po końce włosów i owijamy głowę ręcznikiem na 10 minut lub dłużej. Dokładnie spłukujemy.

System regeneracji włosów ULTRAPLEX – 3 produkty w jednym pudełku:

Opakowanie zawiera: Aktywator – saszetka 4 g, Stabilizator – tuba 20 g, Regenerator – tuba 20 g

Cena: ok. 20 zł

ULTRAPLEX nr 3 Regenerator
Opakowanie: tuba 100 g
Cena: ok. 15 zł

ULTRAPLEX nr 4 Szampon utrwalający
Opakowanie: butelka z dozownikiem 200 ml
Cena: ok. 15 zł

ULTRAPLEX nr 5 Odżywka utrwalająca
Opakowanie: tuba 100 g
Cena: ok. 15 zł

Czytany 579 razy

Artykuły powiązane

 • Olej z rokitnika w pielęgnacji włosów Olej z rokitnika w pielęgnacji włosów

  Jeżeli uważasz, że twoje włosy nie są w najlepszej kondycji, to szampony i odżywki z olejem z rokitnika mogą być właśnie tym, czego potrzebujesz. Olejek rokitnikowy sprzyja odbudowie struktury zniszczonych włosów, wygładza pasma i nadaje im wyjątkowy połysk.

 • Olej monoi w pielęgnacji włosów - maska w formie czepka L’biotica Monoi Hair Mask Olej monoi w pielęgnacji włosów - maska w formie czepka L’biotica Monoi Hair Mask

  Wyjątkowa kompozycja kwiatów gardenii tahitańskiej i oleju kokosowego tworzą kosmetyk naturalny nazywany olejem monoi. Jego działanie i zapach zachwycają już od pierwszego użycia. Czy wiesz, jakie ma właściwości w pielęgnacji włosów?

 • Czym jest i skąd bierze się łupież? Czym jest i skąd bierze się łupież?

  Łupież jest bardzo problematyczną dolegliwością, która dotyczy szerokiego grona osób. Szacuje się, że najczęściej występuje on pomiędzy 10 a 40 rokiem życia, często stając się przyczyną sporego dyskomfortu oraz złego samopoczucia. Jak wygląda patogeneza i leczenie tego schorzenia?

 • Marzysz o długich włosach? – znamy metodę, która pozwoli przedłużyć je już w 5 minut! Marzysz o długich włosach? – znamy metodę, która pozwoli przedłużyć je już w 5 minut!

  Od lat zapuszczasz włosy, a one nadal są zbyt krótkie? Abyś nie musiała czekać kolejnych paru lat na uzyskanie wymarzonej długości włosów, z naszą pomocą przedłużysz je w zaledwie 5 minut. Metoda, która pozwoli Ci przedłużyć włosy jest bardzo prosta oraz najtańsza ze wszystkich metod obecnie dostępnych na rynku.

 • Dziegieć – idealny do problemów ze skórą głowy Dziegieć – idealny do problemów ze skórą głowy

  Wiele osób zmaga się z niedoskonałościami na swojej skórze głowy, a jednak dziegieć jest mało znany przez większość z nas. Czym jest zatem dziegieć, a raczej dziegieć brzozowy? Dziegieć brzozowy to specyfik uzyskiwany z kory brzozy, który jest zalecany w walce z trądzikiem, łojotokiem, łupieżem czy innymi skórnymi problemami na naszej twarzy oraz głowie.