Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 14 czerwiec 2016 12:17

Innowacyjny system regeneracji włosów

Kiedy farbujemy włosy w salonie, to nasza fryzjerka dba o ich kondycję w trakcie i bezpośrednio po zabiegu: nakłada maseczkę, proponuje nawilżający kompres i specjalne ampułki regenerujące. W domu same musimy się zatroszczyć o przywrócenie farbowanym włosom równowagi – zmiana koloru to dla nich prawdziwe wyzwanie i poważna ingerencja w ich strukturę. Najlepiej zadbać o to już w trakcie farbowania albo rozjaśniania – z pomocą przyjdzie innowacyjny system regeneracji włosów ULTRAPLEX Laboratorium Kosmetycznego Joanna.

 

ULTRAPLEX to innowacyjny system regeneracji opracowany przez Laboratorium Kosmetyczne Joanna z myślą o pielęgnacji włosów rozjaśnianych i farbowanych w domu. Działa już w trakcie zabiegów. Jego niezwykła skuteczność to efekt zrozumienia mechanizmów zmian zachodzących w strukturze włosów podczas farbowania. ULTRAPLEX odbudowuje mostki dwusiarczkowe, odpowiedzialne za naturalną siłę i sprężystość naszych włosów.

Czym są owe mostki? Mostki dwusiarczkowe (nazywane również wiązaniami dwusiarczkowymi) to elementy łączące poszczególne łańcuchy keratyny budującej włos i odpowiedzialnej za jego konstrukcję. To dzięki nim twór tak delikatny jak ludzki włos nie łamie się i jest odporny na czynniki zewnętrzne, które mogą go zniszczyć. Aby stanąć na wysokości zadania, musi być bowiem sprężysty i mocny. Jest taki dzięki siarce tworzącej owe mostki – elementy wzmacniające, które łączą w całość keratynową pajęczynę włosa i nadają jej regularny kształt, u każdego z nas inny. Ich unikalny układ decyduje o wyglądzie naszych włosów, czyli o tym, że są na przykład proste albo kręcone, cienkie albo grube, silne albo – niestety − słabe.

Niezbędna naszym włosom siarka jest dostarczana do organizmu w postaci łatwo przyswajalnych białek. Dlatego w systemie regeneracji włosów ULTRAPLEX znajdziemy cystynę – aminokwas siarkowy odgrywający kluczową rolę w strukturze włosa. Powstaje w wyniku połączenia dwóch cząsteczek cysteiny poprzez wiązania dwusiarczkowe. Cystyna jest podstawowym budulcem alfa-keratyny, głównego składnika włosów i paznokci. A jako że w cyklu życiowym włosa aminokwasy nie są naturalnie odbudowywane, musimy im w tym pomóc. Systematyczne dostarczanie cystyny do komórek mieszka włosa wzmacnia i regeneruje najbardziej nawet osłabione pasma, zwiększa ich grubość, wytrzymałość na uszkodzenia oraz odbudowuje mostki dwusiarczkowe. Włosy stają się zdecydowanie grubsze, mocniejsze i odporne na urazy mechaniczne. Równocześnie nabierają miękkości, sprężystości i połysku.

Na czym polega działanie systemu ULTRAPLEX? To kilkuetapowy system regeneracji włosów – trzy pierwsze jego elementy znajdziemy w jednym pudełku:
1. ULTRAPLEX nr 1 Aktywator po połączeniu z dowolnym produktem koloryzującym lub rozjaśniającym odbudowuje mostki dwusiarczkowe wewnątrz włosa. Wnikając w ich włókna, intensywnie wzmacnia wiązania strukturalne i ogranicza łamanie się włosów.
Alternatywne jest połączenie Aktywatora z 25 ml wody. Wówczas system pełni rolę regeneracji włosów farbowanych i rozjaśnianych.

2. ULTRAPLEX nr 2 Stabilizator naniesiony na włosy utrzymuje i wzmacnia mostki dwusiarczkowe znajdujące się w ich strukturze. Dodatkowo zamyka łuski
na powierzchni włosów, zapewniając im długotrwałą wytrzymałość, sprężystość
i połysk.

3. ULTRAPLEX nr 3 Regenerator to serum odżywcze, które pozwala na utrzymanie znacznie lepszej kondycji włosów rozjaśnianych i farbowanych. Chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Należy go użyć tuż przed pierwszym myciem, po zabiegu regeneracji włosów.

Regenerator kupimy równie jako osobny produkt, w dużym opakowaniu (100 g). Stosujemy go w domowej pielęgnacji włosów dwa razy w tygodniu, żeby przedłużyć efekt przeprowadzonego wcześniej zabiegu regenerującego ULTRAPLEX. Nakładamy na wilgotne, nieumyte włosy od nasady aż po same końce i owijamy głowę ręcznikiem na 10 minut albo dłużej. Dokładnie spłukujemy i myjemy włosy ULTRAPLEX Szamponem utrwalającym. Potem nakładamy odżywkę utrwalającą z tej samej linii.

Z myślą o pielęgnacji włosów po zastosowaniu systemu regeneracji ULTRAPLEX stworzono również produkty pozwalające na utrwalenie i przedłużenie efektów kuracji:

1. ULTRAPLEX nr 4 Szampon utrwalający − ma łagodną formułę, bez SLS i SLES; delikatnie myje i pielęgnuje włosy każdego dnia. Zawiera aktywne składniki stabilizujące mostki dwusiarczkowe we włosach. Stosujemy go po zmyciu ULTRAPLEX Regeneratora lub w codziennej pielęgnacji włosów. Wmasowujemy w wilgotne włosy i spłukujemy, ewentualnie powtarzamy tę czynność. Po myciu nakładamy ULTRAPLEX Odżywkę utrwalającą.

2. ULTRAPLEX nr 5 Odżywka utrwalająca – działa regenerująco i ochronnie na włosy, pozostawiając je w doskonałej kondycji. Stosujemy ją na wilgotne, umyte szamponem ULTRAPLEX włosy: nakładamy 2 cm od nasady aż po końce włosów i owijamy głowę ręcznikiem na 10 minut lub dłużej. Dokładnie spłukujemy.

System regeneracji włosów ULTRAPLEX – 3 produkty w jednym pudełku:

Opakowanie zawiera: Aktywator – saszetka 4 g, Stabilizator – tuba 20 g, Regenerator – tuba 20 g

Cena: ok. 20 zł

ULTRAPLEX nr 3 Regenerator
Opakowanie: tuba 100 g
Cena: ok. 15 zł

ULTRAPLEX nr 4 Szampon utrwalający
Opakowanie: butelka z dozownikiem 200 ml
Cena: ok. 15 zł

ULTRAPLEX nr 5 Odżywka utrwalająca
Opakowanie: tuba 100 g
Cena: ok. 15 zł

Czytany 642 razy

Artykuły powiązane

 • Jak pielęgnować włosy farbowane? Jak pielęgnować włosy farbowane?

  Po wyjściu z salonu włosy są piękne, lśniące, pełne koloru i blasku. A po kilkunastu dniach? Jeśli już wtedy zauważasz, że farba płowieje i włosy tracą na uroku, to znak, że pielęgnacja nie jest dla nich odpowiednia. Podpowiadamy, jak dbać o farbowane włosy.

 • Jaki kolor farby do włosów wybrać? Jaki kolor farby do włosów wybrać?
  farby garnier
  Trendy we fryzjerstwie nieustannie się zmieniają – nie możesz się zdecydować, czy wybrać blond, kasztan, a może odcień miedziany? Zadbane, lśniące i zdrowe włosy to marzenie każdej kobiety. Pierwszym krokiem jest jednak dobór odpowiedniego koloru włosów – jak wybrać właściwie? Poniżej kilka praktycznych wskazówek.
 • Wypadanie włosów?! Powiedz STOP! Wypadanie włosów?! Powiedz STOP!

  Kilka włosów znalezionych na szczotce to jeszcze nie problem. Ale nadmierne wypadanie włosów może być powodem do niepokoju. Utrata włosów najczęściej nie wpływa na nasz wygląd i samopoczucie, bo każdego dnia z cebulek włosowych wyrastają nowe kosmyki.

 • Skóra głowy potrzebuje detoksu?! Skóra głowy potrzebuje detoksu?!

  Coraz więcej uwagi przykładamy do codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Powstają kilkuetapowe zabiegi dedykowane, by zadbać o kondycję skóry twarzy i ciała. Ale jest jeden taki obszar ciała, który zdecydowana większość osób zaniedbuje. A chodzi o skórę głowy. Również ona potrzebuje detoksu i troskliwej pielęgnacji!

 • Marzysz o zdrowych i błyszczących włosach? Postaw na pielęgnacje! Marzysz o zdrowych i błyszczących włosach? Postaw na pielęgnacje!

  Wygląd i kondycja włosów w pewnym stopniu zależą od genów, ale odpowiednia i systematyczna pielęgnacja może znacznie poprawić ich stan. Masz na to wpływ – aby mieć zdrowe i lśniące kosmyki, warto zadbać też o dietę, wybrać odpowiednie zabiegi stylizacyjne, kosmetyki oraz fryzjera. Na wygląd włosów wpływa bowiem wiele czynników. Podpowiadamy, jak o nie zadbać.