środa, 01 luty 2017 11:38

Manicure hybrydowy - z czego wynika jego popularność?

Już jakiś czas temu popularność zyskał hybrydowy lakier do paznokci. To nie dziwi, ponieważ zadbane dłonie powinny być domeną każdej kobiety, a perfekcyjny manicure w znacznym stopniu wpływa na ich atrakcyjność. W jaki sposób wykonuje się popularne hybrydy i dlaczego warto się na nie zdecydować?

 

Zalety lakierów hybrydowych

Większość kobiet docenia możliwość posiadania manicure, który utrzymuje się na paznokciach przez kilka tygodni w nienaruszonym stanie, a właśnie taki efekt gwarantuje użycie hybrydy do paznokci. Co ważne panie chcące zdecydować się na hybrydy mają do wyboru ogromną gamę kolorów, dzięki czemu możliwe jest wykonanie manicure w dowolnie wybranych odcieniach (przykładowe kolory). Zaletą hybryd jest nie tylko ich trwałość (utrzymują się na paznokciach od 3 do 4 tygodni – po tym czasie konieczne jest ściągnięcie lakieru tylko ze względu na powstały odrost), ale także fakt, że przy użyciu tych lakierów możliwe jest wykonanie różnego rodzaju wzorów i jest to łatwiejsze niż w przypadku tradycyjnych lakierów do paznokci, a to za sprawą tego, że możliwe jest wielokrotne poprawianie powstałego motywu. Jak w takim razie wykonuje się manicure hybrydowy?

Wykonanie manicure

Przed przystąpieniem do nakładania kolejnych warstw lakierów hybrydowych konieczne jest przygotowanie płytki. Ważną kwestią jest przypiłowanie paznokci oraz nadanie im odpowiedniego kształtu. Następnym punktem powinno być usunięcie skórek (przy pomocy cążek lub odsunięcie ich drewnianym patyczkiem). Tak przygotowaną płytkę należy zmatowić specjalnym bloczkiem, a następnie przetrzeć przy pomocy cleanera. W tym momencie można rozpocząć malowanie paznokci. Pierwszy lakier do paznokci hybrydowy, który należy zaaplikować na paznokcie to baza – po nałożeniu jej na paznokcie należy utwardzić lakier w przeznaczonej do tego lampie (zwykle trwa to 30-60 sekund). Następnie należy nałożyć cienką warstwę lakieru kolorowego – aby uzyskać jak największe krycie warto to zrobić dwukrotnie. Ostatnią warstwą powinien być top coat, czyli lakier gwarantujący piękny błysk oraz trwałość manicure. Należy pamiętać, że hybrydowe lakiery do paznokci muszą zostać utwardzone w lampie (każda warstwa osobno). Kolejny, ostatni już, krok stanowi przemycie gotowych paznokci cleanerem.

Hybrydy wyłącznie u kosmetyczki?

Każdy działający na rynku salon kosmetyczny ma w swojej ofercie wykonywanie hybryd co nie dziwi, ponieważ ilość zwolenniczek tego rodzaju manicure cały czas rośnie. Decydując się na wizytę w salonie należy liczyć się z wydatkiem rzędu 50 – 100 złotych (w zależności od regionu Polski). Kobiety, które nie chcą wydawać takiej sumy na hybrydy mogą wykonać je samodzielnie w domu. Jest to możliwe, ponieważ na rynku regularnie pojawiają się zestawy do wykonywania hybryd w domowych warunkach. Ceny zestawów zaczynają się od około 150 złotych.

Czytany 1023 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.