sobota, luty 24, 2024
wtorek, 07 lipiec 2020 19:44

Zdrowe zęby - piękny uśmiech

Stomatologia estetyczna Stomatologia estetyczna

Z pięknym uśmiechem o wiele łatwiej jest nam nawiązać komunikację, pokazać emocje oraz uzyskać sympatię innych osób. Często jednak może się zdążyć, że nieodpowiednio dbanie uzębienie może znacznie zaburzać efekt naszego uśmiechu. W niektórych przypadkach pomoże regularna higiena jamy ustnej i dostosowanie środków czyszczących szkliwa.

Jednak nie są to jedyne metody dbania o piękny uśmiech z pomocą przychodzi również stomatologia estetyczna. Przyjrzyjmy się jej bliżej...

Stomatologia estetyczna znacznie usprawnia proces przewracania zębom odpowiedniego blasku. Taki proces składa się z kilku etapów, które dostosowywane są indywidualnie do pacjenta. Pierwszym elementem przywracania odpowiedniej barwy zębom jest stabilizacja koloru. Zwykle polega o na na usunięciu złogów nazębnych i piaskowaniu.

W przypadku żywych lub martwych zębów z nadal występującym żółtawym zabarwieniem stosuje się wybielanie. Białe zabarwienie często zostaje zaburzone przez barwniki pochodzące z kawy, produktów żywieniowych oraz innych substancji. Wybielanie ma więc na celu poprawienie koloru szkliwa. Gabinety estetyczne wykorzystują zwykle 2 metody wybielania: system Beyond i lampą Beyond Polus oraz metodę nakładkową. Całkowity zabieg wybielania trwa około 60 minut. Efekt zabiegu utrzymuje się zwykle od 18-24 miesięcy, zaleca się jednak stosowanie dodatkowych nakładek zmniejszających nadwrażliwość zębów do użytku domowego.

Po przejściu tego etapu dentyści pod jedynką pobierają wyciski uzębienia i wykonują fotogafię szkliwa oraz firmy. Będą one przydatne do dalszego cyfrowego planowania leczenia, które w dalszej perspektywie zapewni długotrwałe rezultaty. Metoda Digital Smile Design pozwala na dokładne zaprojektowanie uśmiechu i precyzyjną realizację ostatecznego efektu uśmiechu pacjenta. Taki zabieg jest w pełni bezpieczny, daje trwały długoletni efekt i można go przeprowadzić w korzystnej cenie. Więcej o samym procesie, jak i dodatkowych faktach dotyczących wybielania szkliwa można znaleźć pod adresem: https://www.dentyscipod1.pl/oferta/stomatologia-estetyczna/