środa, lipiec 24, 2024
wtorek, 07 lipiec 2020 19:40

Jak dbać o włosy?

Kosmetyki do włosów Kosmetyki do włosów

Zadbana fryzura to duma każdej kobiety, nic więc dziwnego, że produkty do pielęgnacji włosów cieszą się ogromnym powodzeniem. Na wygląd włosów ma bowiem wpływ nie tylko dieta i styl życia na co dzień, ale także właściwie dobrane do ich potrzeb składniki, które możemy znaleźć we współcześnie produkowanych kosmetykach. Na co zwracać uwagę, wybierając produkty, które pozwolą nam właściwie zadbać o włosy?

 

Kosmetyki do mycia włosów

Włosy mają tak różne zapotrzebowania jak ich właścicielki. Są takie z nich, które należy myć codziennie, są również takie, którym wystarcza oczyszczenie ich co kilka dni. Produkty do mycia włosów należy dobierać stosownie do potrzeb skóry głowy - nie rodzaju włosów. Szampony mają bowiem za zadanie oczyścić właśnie skórę głowy, pozbyć się łupieżu bądź stanów zapalnych czy usunąć resztki produktów do stylizacji włosów. Starajmy się także we właściwy sposób myć skórę głowy, a włosy jedynie delikatnie masować opuszkami palców. Błędem będzie szarpanie ich i tarcie, co prowadzi do uszkodzenia łusek włosów, a w rezultacie - powstania trudnego do rozczesania kołtuna.

Kosmetyki do dodatkowej pielęgnacji włosów

Mycie to jednak nie wszystko. Produkty do pielęgnacji włosów, które oferuje sklep internetowy Dyskont Kosmetyczny, mają również działanie nawilżające i odżywiające, warto więc stosować je w zależności od swoich potrzeb. Stan fryzury może zmieniać się bowiem w zależności od warunków zewnętrznych: zanieczyszczenia środowiska, nadmiaru słońca czy morskiej wody. Szczególnie starannej pielęgnacji wymagają włosy właśnie po okresie letnim, kiedy są narażone na wysuszenie pod wpływem światła słonecznego i morskiej wody. W takich przypadkach niezbędne będą dodatkowe maski czy odżywki, pozwalające odzyskać im naturalny i ładny wygląd.

Specjalistyczne kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji włosów dostępne są w szerokim asortymencie sklepu internetowego Dyskont Kosmetyczny https://dyskontkosmetyczny.pl/268-fryzjerstwo. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty i składania zamówień.