niedziela, czerwiec 23, 2024
czwartek, 23 lipiec 2020 17:23

Wybielanie zębów. Dlaczego warto skorzystać z wybielania w gabinecie stomatologicznym?

Wybielanie zębów Wybielanie zębów

Piękny uśmiech to także białe zęby. Aby osiągnąć taki efekt, warto skorzystać z usług oferowanych w gabinetach stomatologicznych.

Naturalny kolor zębów nie jest śnieżnobiały. Najczęściej jest on kremowy, lecz może posiadać też żółtawe zabarwienie. Chociaż takie wybarwienie zębów nie świadczy o problemach stomatologicznych, to jednak uznawane jest za nieestetyczne. Właśnie dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszy się wybielanie zębów, które pozwala na nadanie im bielszego odcienia.

Pacjentom chcącym wybrać się na wybielanie zębów Kraków oferuje szeroką gamę gabinetów do wyboru, lecz zabieg można wykonać także w domu. Czym dokładnie jest wybielanie zębów? Jakie metody wybielania są najskuteczniejsze? Ile to kosztuje?

Na czym polega wybielanie zębów?

Wybielanie zębów to zabieg mający na celu śnieżnobiały uśmiech. Za pomocą tej procedury można wybielić szkliwo zębowe i sprawić, że będzie ono wyglądało bardziej estetycznie.

Tego typu zabieg polega na wykorzystaniu odpowiednich środków wybielających, na przykład nadtlenku wodoru czy nadtlenku mocznika, które wykazują wysoką skuteczność. Nałożone na zęby powodują zmianę ich wybarwienia. Efekt wybielania jest przy tym zależny od stężenia substancji wybielającej, wyjściowego koloru zębów oraz od indywidualnej reakcji pacjenta.

Wybielanie zębów – w domu i w gabinecie

Obecnie wybielanie zębów można wykonać zarówno w domu, jak również w gabinecie stomatologicznym – tymi procedurami zajmuje się stomatologia estetyczna.

Wybielanie odbywające się w domu jest procedurą bezpieczną, a przy tym także skuteczną. W sprzedaży można znaleźć wiele produktów dedykowanych do domowego wybielania zębów. Są to między innymi specjalne pasty, paski naklejane na zęby, płyny, a także systemy wybielania nakładkowego – z nakładką umieszczaną na zębach.

Z kolei w gabinecie pacjenci mogą skorzystać z dwóch głównych metod wybielania:

  • wybielanie nakładkowe
  • wybielanie lampą

Dlaczego warto wybielać zęby w gabinecie stomatologicznym?

Chociaż wybielanie zębów w domu jest łatwe i tanie, to jednak lepszym kierunkiem będzie gabinet stomatologiczny. Dlaczego warto wybielić zęby pod kontrolą dentysty?

Przede wszystkim efekt wybielania może być wtedy znacznie lepszy. W gabinetach stosuje się silniejsze stężenia substancji wybielających, dlatego też można wtedy skuteczniej je wybielić – różnica w odcieniach jest znacznie większa.

Również dużym atutem jest bezpieczeństwo procedury. Wybielanie gabinetowe polecane jest przede wszystkim tym pacjentom, u których występuje nadwrażliwość zębów. Wtedy stomatolog będzie mógł zalecić taką metodę i dobrać takie stężenie środka wybielającego, by nie spowodować nieprzyjemnych doznań.

Dodatkowo, stomatologia estetyczna pomoże również w przypadkach, gdy domowe wybielanie nie będzie w stanie zaradzić. Przykładowo, gdy zostało wykonane leczenie kanałowe i ząb stał się szary, dentysta może wykonać specjalny rodzaj zabiegu wybielania zęba martwego. Polega on na umieszczeniu wewnątrz zęba substancji wybielającej, więc efekt jest wtedy bardzo dobry.

Ile kosztuje gabinetowe wybielanie zębów?

Gdy pacjent chce wybrać gabinetowe wybielanie zębów Kraków to jedno z tych miast, gdzie trzeba będzie zapłacić za nie średnio od około 600 do nawet 1500 złotych. Koszty za wybielanie zębów są przy tym zależne od wybranej metody, a także od indywidualnego cennika stosowanego przez gabinet. Dokładne ceny za procedurę można znaleźć na stronach internetowych gabinetów stomatologicznych.

Uwaga! Wybielanie zębów nie jest możliwe na NFZ, dlatego też procedura jest świadczona tylko za opłatą.

Wobec tego osobom, które chcą wykonać wybielanie zębów Kraków może zaoferować dostęp do szerokiej gamy dobrych gabinetów stomatologicznych, w których można uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Gdy także chcesz cieszyć się pięknymi, białymi zębami, pomyśl o odwiedzeniu dobrego stomatologa!

Media

artykuły sponsorowane copywriting