niedziela, czerwiec 23, 2024
czwartek, 23 lipiec 2020 17:28

Depilacja laserowa - sposób na gładką skórę

Depilacja laserowa jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów umożliwiających pozbycie się zbędnego owłosienia. Dlaczego wszyscy tak ją uwielbiają? Sprawdźmy, jak przebiega zabieg laserowy oraz dowiedzmy się, jakie zapewnia efekty.

 

Piękna i aksamitnie gładka skóra to marzenie wielu osób. Natura miała wobec nas jednak nieco inne plany i obdarzyła nad owłosieniem w wielu strefach ciała. Większość kobiet w związku z tym regularnie poddaje się depilacji. Najczęściej pozbywamy się włosków z nóg, pach, a także rejonu bikini. Dzięki temu czujemy się lepiej, bardziej komfortowo, a nasza skóra prezentuje się pięknie. Oczywiście depilacja niektórych partii sprzyja także naszej higienie osobistej. Depilacja ma więc wiele zalet, niemniej jest ona zazwyczaj dość kłopotliwa. Ogólnodostępne metody golenia wymagają od nas systematyczności, dokładności oraz sporej cierpliwości i czasu. Co więcej, każdy przyzna z pewnością, że golenie nóg to też niezła gimnastyka. Alternatywą dla samodzielnych działań jest zyskująca w ostatnim czasie popularność, depilacja laserowa. Na czym polega depilacja laserowa i jakie gwarantuje efekty? 

Depilacja laserowa — na czym polega? 

Zabieg, jakim jest depilacja laserowa, polega na eliminacji owłosienia z konkretnych partii ciała, poprzez jego zniszczenie. To w bardzo dużym skrócie. Jak jednak działa najskuteczniejsza metoda usuwania włosów, gdy zajrzymy nieco dalej? Na początku warto zaznaczyć, że zabieg wykonuje się przy użyciu specjalistycznego lasera. Osoba sterująca urządzeniem nakierowuje je na wyznaczoną strefę objętą owłosieniem, a następnie aktywuje laser, w wyniku czego generowana zostaje wiązka światła. To właśnie ona powoduje trwałe niszczenie cebulek, przez co możliwe jest trwałe usuwanie owłosienia. Warto zaznaczyć też, że laser ''wychwytuje'' włoski dzięki obecnej w nich melaninie. Z tego też powodu powstała powszechna opinia, że zabieg jest najbardziej efektywny u osób posiadających naturalnie ciemne włosy. Jeśli więc ktoś zastanawiał się, na czym polega depilacja laserowa, to działa to właśnie w powyższy sposób. 

Warto wspomnieć, że depilacja laserowa jest zabiegiem, który należy powtórzyć na konkretnej partii kilka razy. Tylko dzięki temu, możliwe jest bowiem trwałe usuwanie owłosienia. Wiele osób zastanawia się też, czy zabieg jest bolesny. W tym przypadku wszystko zależy od użytej metody. Całkowicie bezbolesna jest na przykład depilacja laserem soprano ice. 

Depilacja laserowa — efekty

Depilacja laserowa to bez wątpienia najskuteczniejsza metoda usuwania włosów. W przeciwieństwie do często stosowanych, maszynek, plastrów, czy depilatorów pozwala na trwałe usuwanie owłosienia z różnych partii ciała. Już po pierwszym zabiegu włoski są znacznie cieńsze, słabsze i mniej widoczne. Oczywiście najskuteczniejsza depilacja laserowa jest wtedy, gdy wykonamy serię zabiegów. 

Depilacja laserowa — gdzie w Warszawie? 

Depilacja laserowa w warszawie jest zabiegiem bardzo popularnym. Warto jednak pamiętać, że wykonywać należy go jedynie w sprawdzonych salonach kosmetycznych. Świetne efekty oraz brak skutków ubocznych zagwarantuje jedynie depilacja przeprowadzona w sposób prawidłowy, przy użyciu wysokiej klasy sprzętu. Czy znajdziemy salon kosmetyczny w Warszawie spełniający te kryteria? Oczywiście, że tak. Z opinii wynika, że najczęściej polecanym jest J'adore Instytut, czyli salon urody w Warszawie dysponujący bardzo atrakcyjną i zróżnicowaną ofertą zabiegów z zakresu depilacji i nie tylko. Warto się tam wybrać, jeśli planujemy pozbyć się zbędnego owłosienia. 

 depilacja laserowadepilacja laserowa