niedziela, kwiecień 21, 2024
czwartek, 23 lipiec 2020 15:35

Jak dobrać odpowiednią perukę?

Sklep z perukami Sklep z perukami

Szukasz sposobu na szybką zmianę wizerunku bez konieczności każdorazowej wizyty u fryzjera?

A może potrzebujesz peruki ze względów zdrowotnych? Niezależnie od tego, jak często będziesz korzystać z tego produktu, a także, w jakim celu jest on Ci potrzebny, warto go dobrać jak najlepiej do swoich potrzeb. Jaką zatem perukę wybrać – z włosów naturalnych czy syntetycznych? Jak dobrać jej kolor?

Peruka z włosów naturalnych czy syntetycznych?

W sklepach oferujących różnego rodzaju peruki zazwyczaj panuje podział na te wykonane z włosów naturalnych i syntetycznych. Pierwsze to propozycja przeznaczona przede wszystkim dla osób, które noszą peruki na co dzień. Są one droższe, ale co za tym idzie, wytrzymalsze. Można je stylizować na gorąco, a także farbować, co pozwala na uzyskanie ciekawego efektu i zmiany fryzury co jakiś czas. Włosy syntetyczne są tańsze i polecane do okazjonalnego noszenia. Ich cena jest nieco niższa niż włosów naturalnych. Trzeba tutaj pamiętać, że tego rodzaju peruki nie mogą być farbowane. Jeżeli chcesz włosy prostować lub podkręcić, używaj wyłącznie niskich temperatur. Kompromisem może okazać się wybór peruki wykonanej częściowo z włosów syntetycznych i częściowo z naturalnych.

Jak dobrać idealnie kolor włosów peruki?

Kolejną kwestią przy wyborze peruki jest dobór jej koloru. Jeżeli chcesz kupić tylko częściową perukę np. w celu zagęszczenia swoich włosów, dobierz jej kolor tak, aby jak najbardziej pasował do naturalnego koloru Twoich włosów. W przypadku niewielkiej różnicy, możesz ją zamaskować przy pomocy prostej sztuczki. Wystarczy podkręcić włosy po nałożeniu peruki. Podobnie możesz zrobić, jeśli chcesz zniwelować różnicę w długości włosów. W przypadku, gdy wybierasz pełną perukę, zwróć również uwagę na kolor swojej cery, a także oprawy oczu. Jeżeli nie wiesz, jaki kolor włosów będzie najlepszy dla Ciebie, z pomocą przyjdzie Ci dobry sklep z perukami. Wystarczy, że wyślesz swoje zdjęcie wykonane według wskazówek na stronie, a pracownicy sklepu pomogą Ci wybrać produkt najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb i urody.