niedziela, maj 26, 2024
piątek, 11 luty 2022 18:17

Pielęgnacja dłoni zimą – od czego zacząć?

miękkie paznokcie miękkie paznokcie pixabay

Zimą nasze dłonie nie mają łatwego życia. Są narażone nie tylko na codzienne zagrożenia, takie jak detergenty, ale również na zimny wiatr czy zmiany temperatur. Jak pielęgnować dłonie zimą, by były nam za to wdzięczne?

Zawsze miej przy sobie krem ochronny

Pielęgnacja to nie tylko kremowanie dłoni, ale od tego warto zacząć. To najprostszy, ale bardzo skuteczny punkt, który musisz mieć na swojej liście zimą. Dłonie o tej porze roku potrzebują dużo więcej troski. Ze względu na zmieniające się temperatury są narażone na przeznaskórkową utratę wody, a to równoznaczne jest z suchą skórą. Zabezpieczeniem dla skóry jest gęsty, bogaty w tłuszcze krem. Idealnie sprawdzą się tutaj kremy na bazie masła shea czy oleju kokosowego. Korzystaj z nich zawsze po myciu dłoni – kontakt z wodą i detergentami zawsze wiąże się z utratą naturalnego płaszcza hydrolipidowego skóry, który chroni przed wysuszeniem. Jeśli nie masz przy sobie kremu, być może nosisz…odżywki do rzęs. Wiele z nich zawiera naturalne oleje. To awaryjny produkt na naprawdę trudne sytuacje.

Rękawiczki na dłonie

Myślisz, że rękawiczki chronią Cię tylko przed mrozem. Nie do końca – chronią również Twoją skórę przed ekspozycją na mróz. A to bardzo ważne. Dzięki temu nie narażasz cienkiej skóry dłoni na długotrwały kontakt z zimnym powietrzem, które działa wysuszająco. Może również podrażniać i powodować odmrożenia. Zawsze miej przy sobie parę rękawiczek.

Domowa pielęgnacja

Kremowanie rąk to nie wszystko, co możesz dla nich zrobić. Jeśli naprawdę chcesz zadbać o dłonie zimą, pamiętaj również o domowej pielęgnacji. Regularne zabiegi pielęgnacyjne nawilżają i odżywiają skórę, która jest mniej skłonna do podrażnień. Idealnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest kąpiel w olejkach. Do miseczki wlej olejki do masażu lub inne, które posiadasz w domu. Podgrzej je lekko w kąpieli wodnej lub mikrofalówce i mocz w nich dłonie. To doskonały zabieg na skórę, ale również miękkie paznokcie. Powtarzaj go raz lub dwa razy w tygodniu.

Pielęgnacja zimą to podstawa, by nasze dłonie prezentowały się pięknie. Na szczęście to nic trudnego – wystarczy dobry krem, rękawiczki i czas na zabiegi pielęgnacyjne w domu.