poniedziałek, grudzień 11, 2023
czwartek, 10 luty 2022 20:20

Krótki przewodnik po maskach do włosów

Profesjonalne maski do włosów Profesjonalne maski do włosów pixabay

Odpowiednia pielęgnacja włosów może diametralnie odmienić wygląd naszej fryzury i sprawić, że włosy będą jednocześnie piękne i zdrowe.

Profesjonalne maski do włosów mogą pomóc nam w osiągnięciu oczekiwanego efektu, dlatego warto wiedzieć, jakie będą najlepsze. Profesjonalne maski do włosów możemy dostać zarówno w drogeriach, jak i hurtowniach kosmetycznych, czy też salonach fryzjerskich. Podkreślić należy, że to nie nazwa firmy, czy zapewnienia producenta świadczą o jakości maski - najważniejszy jest jej skład oraz dopasowanie do naszego typu włosów.

Jak wybrać odpowiednią maskę do włosów?

Przed rozpoczęciem pielęgnacji włosów, należy ocenić, jaki typ włosa posiadamy. Włosy proste wymagają zupełnie innego podejścia niż włosy kręcone. Co więcej, niezwykle ważne jest określenie porowatości włosów, ponieważ włosy wysokoporowate, średnioporowate, czy też niskoporowate będą bardzo się od siebie różniły.

Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki typ włosa posiadamy, wówczas na Internecie możemy znaleźć mnóstwo testów, które dostarczą nam wielu informacji i rozwiążą problem niewiedzy. 

Fryzjerska maska do włosów - co powinna zawierać?

Profesjonalne maski do włosów charakteryzują się bogactwem naturalnych i skutecznych składników. Warto podkreślić, że maska nie powinna w żaden sposób negatywnie oddziaływać na włosy, więc powinniśmy wystrzegać się produktów, które mają niekorzystne zestawienie składników. Wiele osób uważa, że są składniki złe i dobre, jednak potencjalnie zły składnik może świetnie zadziałać w pewnych przypadkach. Składów masek do włosów nie powinniśmy rozpatrywać pod względem pojedynczych substancji, a jedynie w kompleksowym zestawieniu. Jeśli skład kosmetyku do włosów jest długi, zawiera mnóstwo konserwantów, barwników, czy substancji zagęszczających, a naturalne składniki są w śladowych ilościach, wówczas raczej nie będzie to dobry produkt.

Jak dobrać maskę do danego typu włosów?

Włosy wysokoporowate potrzebują masek do włosów bogatych w substancje nawilżające oraz naturalne oleje, np. olej lniany, czy sezamowy. Do tego rodzaju włosów sprawdzą się kosmetyki posiadające silikony, ponieważ wygładzają one włosy i eliminują nadmierną puszystość. 

Włosy średnioporowate polubią się niemalże ze wszystkimi produktami, gdyż są najbardziej uniwersalne. Posiadacze takich włosów powinni postawić na maskę zawierającą zarówno proteiny, humektanty, jaki i emolienty. 

Włosy niskoporowate charakteryzują się brakiem objętości, dlatego też ich właściciele codziennie walczą o fryzurę pełną życia. Dla włosów prostych i oklapniętych idealne będą maski bogate w proteiny, np. kolagen, keratynę, czy elastynę.

Maska do włosów - fryzjerska sztuczka

Wiele osób nie używa masek do włosów, gdyż stwierdzają, że to tylko dodatkowy wydatek, który nie ma znaczenia dla wyglądu naszej fryzury. Nic bardziej mylnego! Fryzjerzy niemalże zawsze korzystają z masek do włosów, ponieważ doskonale wiedzą, że dzięki nim, włosy wyglądają na gładkie, lśniące i zdrowe. Profesjonalne maski do włosów znakomicie odżywiają kosmyki, nadają im sprężystość i eliminują uczucie suchości. Stylizacja włosów, na których przez kilka minut trzymaliśmy maskę, jest czystą przyjemnością.