sobota, luty 24, 2024
poniedziałek, 14 luty 2022 16:53

Zabiegi na piękne włosy

osocze bogatopłytkowe osocze bogatopłytkowe pixabay

Bujna i gęsta czupryna bez przerzedzeń to marzenie bardzo wielu osób. Zdrowe włosy są oznaką młodości i wpływają pozytywnie zarówno na nasz wygląd, jak i samopoczucie.

Niestety z wiekiem coraz trudniej jest nam utrzymać swoją fryzurę w zadowalającej kondycji. Przyczynia się do tego wiele czynników, od genów, przez stres, aż po efekty procesu starzenia. Istnieją jednak sposoby na poradzenie sobie z tym problemem. Jeżeli chcesz mieć zdrowe i piękne włosy, poznaj zabiegi medycyny estetycznej, które pomogą Ci osiągnąć ten cel!

Osocze bogatopłytkowe Arthrex

Osocze bogatopłytkowe zawiera tzw. czynniki wzrostu, dzięki czemu działa na tkanki w sposób rewitalizujący. Z tego powodu jest bardzo chętnie wykorzystywane w medycynie estetycznej do przeprowadzania różnego rodzaju zabiegów anti-aging. Po jego zastosowaniu dochodzi do wielu pozytywnych zmian skórnych:

  • wygładzenia zmarszczek mimicznych,
  • odżywienia i nawilżenia tkanek,
  • przywrócenia tkankom jędrności i elastyczności.

Taka terapia jest również niezbędna w procesie zagęszczania włosów i przeciwdziałania łysieniu. Ostrzykiwanie skóry głowy preparatem zawierającym czynniki wzrostu pozwala na poprawienie ukrwienia cebulek włosowych i pobudzenie organizmu do regeneracji mieszków włosowych. 

Potrzebne do zabiegu mezoterapii igłowej osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z krwi obwodowej pacjenta. Ponieważ jest ono substancją autologiczną, jego stosowanie jest wyjątkowo bezpieczne. Nie wiąże się bowiem z ryzykiem powikłań. Zabieg jest również mało inwazyjny i całkowicie bezbolesny. Wykonuje się go przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego oraz przy użyciu dwóch strzykawek w układzie zamkniętym. Możliwe efekty niepożądane w postaci tkliwości i niewielkiego zaczerwienienia skóry głowy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni od przeprowadzenia terapii.

W Klinice Novoderm w Łodzi osocze bogatopłytkowe pobrane od pacjenta jest odwirowywane przy użyciu najnowocześniejszych sprzętów medycznych. Dzięki temu osiągamy najwyższe możliwe stężenie czynników wzrostu w obrębie jednej dawki powstałego preparatu.

W efekcie zabiegu włosy pacjenta stają się zdrowsze, mocniejsze i gęstsze, a dodatkowo szybciej rosną. Poprawę stanu owłosienia obserwuje się już po pierwszej sesji mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, jednak dla osiągnięcia optymalnych rezultatów zaleca się przeprowadzenie 4-6 powtórzeń. Wskazane jest także wykonywanie zabiegów przypominających co 6 do 12 miesięcy.

Dr Cyj Hair Filler

Bardzo skutecznym preparatem stosowanym w celu zahamowania procesu łysienia i poprawy kondycji włosów jest Dr Cyj Hair Filler. Stanowi on kompleks 7 peptydów i kwasu hialuronowego, które mają działanie rewitalizujące. Dodatkowo ostrzykiwanie skóry głowy pobudza krążenie krwi, a zatem dotlenia komórki i skutecznie je odżywia.

Przy zabiegu Dr Cyj Hair Filler stosowana jest unikatowa Technologia Przedłużonego Uwalniania Substancji Aktywnych „Sustained Release Technology”. Sprawia ona, że nawet najmniejsza dawka skoncentrowanego preparatu utrzymuje się w skórze pacjenta aż przez 2 tygodnie po zabiegu. W tym czasie substancje aktywne dogłębnie penetrują tkanki, nieprzerwanie odżywiając je i wzmacniając cebulki włosów.

Pełna kuracja peptydowa trwa 2 miesiące, a jej efekty to:

  • powstrzymanie wypadania włosów,
  • skuteczna walka z łysieniem plackowatym,
  • przyspieszenie porostu włosów,
  • pogrubienie i zagęszczenie włosów,
  • rewitalizacja mieszków włosowych.

Pojedynczy zabieg trwa około 30 minut. Dla osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się przeprowadzenie 4 serii w 2-tygodniowych odstępach czasowych. Wskazane jest również wykonanie zabiegu uzupełniającego po 6 miesiącach od zakończenia terapii.

Zabieg Dr Cyj Hair Filler jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny – nie wymaga znieczulenia. Możliwe efekty niepożądane to delikatny obrzęk i nadwrażliwość, a także zaczerwienienie w miejscu iniekcji. U niektórych pacjentów występuje również nieznaczne swędzenie w obrębie skóry głowy. Objawy te znikają samoistnie po upływie maksymalnie 24 godzin.