niedziela, maj 26, 2024
sobota, 29 październik 2022 14:47

Pas do pończoch - kobiecy element do garderoby

pas do pończoch pas do pończoch Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Pasy do pończoch obecne są na rynku od bardzo długiego czasu. W obecnych czasach uważane są one za jedne z bardziej kobiecych elementów garderoby. Nie każda jednak kobieta wie, kiedy taki pas może założyć na siebie. Warto więc przyjrzeć im się nieco bliżej, aby móc rozwiać wszystkie wątpliwości związane z tym tematem.

  1. Rewolucja modowa
  2. Z czym nosić pas do pończoch?

Rewolucja modowa

Nie ma co skupiać się na całej historii pasa do pończoch. Ponieważ od momentu kiedy to zaczęły być dostępne (czyli od XVIII wieku) doszło do ogromnej rewolucji. Teraz to niezwykle subtelny dodatek, delikatny w swojej budowie. Można się o tym przekonać wchodząc na stronę https://narcisios.pl/p/pas-do-ponczoch-nives-z-wysokim-stanem-czarny/. Nie każda kobieta jednak wie na co zwrócić uwagę, decydując się na wybór odpowiedniego pasa dla siebie. Pod uwagę należy wziąć kilka czynników:

  • pas - wskazuje się na to, że powinien on być zapinany na haftki na tyle,
  • pasy regulujące - to właśnie ten element do którego podpina się pończochy, powinno ich być cztery i muszą być w pełni regulowane,
  • zapięcia - jest to profesjonalna nazwa, chociaż powszechnie mówi się o nich żabki, to właśnie ten element, który wykonany jest z gumy, to właśnie w nie wpina się pończochę,
  • tasiemki - to właśnie ich zadaniem jest zamaskowanie zapięcia, tak aby całość wyglądała estetycznie i kobieco.

Z czym nosić pas do pończoch?

Uważa się, że pas do pończoch powinien być elementem, który musi zostać dopasowany do reszty bielizny. Jeżeli sam pas jest w kolorze czarnym, to podobnie ma być z majtkami czy też biustonoszem.

Aczkolwiek, od pewnego czasu mówi się o tzw. efekcie color blockingu. To właśnie dzięki temu można pozwolić sobie na łączenie poszczególnych elementów garderoby, które do siebie kompletnie nie pasują pod względem kolorystycznym. Zasada ta odnosi się również do bielizny, w tym także do pasa do pończoch. Z drugiej jednak strony nie ma co przesadzać z mnogością kolorystyczną. Przykładowo - biustonosz i majtki mogą być w jednym odcieniu, a sam pas w innym kolorze. Taka stylizacja na pewno będzie do siebie pasować. 

A co na to? Pozostaje już to w kwestii rozsądzenia przez kobietę. Najczęściej jednak pończochy zakłada się do spódniczki lub do sukienki o dowolnej długości. Samego pasa może nie będzie widać, ale na pewno stanie się on niezbędnym dodatkiem, który pomoże utrzymać pończochy w jednym miejscu, dodaje kobiecie pewności siebie a także uroku. Chociaż nie brakuje kobiet, które coraz częściej decydują się na założenie pończoch do spodni. Jest to możliwe i nikt nie będzie uważał, że został popełniony modowy błąd.