piątek, kwiecień 12, 2024
poniedziałek, 24 październik 2022 17:11

Jakie buty na zimę wybrać?

kozaki damskie kozaki damskie Zdjęcie dodane przez Megan Ruth : https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/kobieta-kwiaty-drzewa-trawa-13169844/

Czasem już w październiku pojawiają się temperatury, które wymuszają zmianę obuwia na zimowe. Część osób w tym właśnie czasie szuka dla siebie nowych butów na dany sezon. Czym kierować się wybierając buty na zimę dla siebie? Na jakie modele w szczególności warto zwrócić uwagę?

Czym się kierować wybierając obuwie zimowe?

Buty na zimę powinny przede wszystkim dobrze izolować od zimna. Dlatego też warto zwrócić uwagę na to, jak grubą podeszwę mają. Te z cienką podeszwą lepiej zostawić na cieplejsze, wiosenne dni. Omawiając podeszwę, warto też wspomnieć o tym, że jej powierzchnia od spodu powinna być bieżnikowana – mieć specjalne wypustki, które zwiększą przyczepność do podłoża, a co za tym idzie, zmniejszą ryzyko poślizgnięcia się. Dobrze jest też unikać butów na cienkim obcasie, który zmniejsza stabilność w czasie poruszania się po ośnieżonych czy oblodzonych chodnikach. Kolejną rzeczą jest materiał, z jakiego wykonana jest cholewka. Tutaj różnorodność jest bardzo duża. Zazwyczaj oprócz butów, w których będzie chodzić się na co dzień, warto mieć także śniegowce, wykonane z wodoodpornego materiału. Jeżeli buty wykonane są ze skóry czy materiału podatnego na działanie wody, warto je przed pierwszym użyciem zaimpregnować specjalnym preparatem. Istotna jest także wysokość cholewki. Warto, aby sięgała ona co najmniej ponad kostkę. Ochroni to większą część nogi przed chłodem. Zapobiegnie także sytuacji, w której śnieg czy błoto pośniegowe dostaje się do wnętrza buta.

Na jakie modele butów zimowych warto zwrócić uwagę?

Jednym z najczęściej wybieranych butów na zimę są klasyczne kozaki. Damskie modele to wiele ciekawych wariantów do wyboru. Przykładem mogą być tutaj buty wykonane w całości ze skóry, a także modele z łączonych materiałów. Zobacz m.in. propozycje, w których skóra połączona jest z grubą dzianiną od wysokości kostki w górę. Innym ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się kozaki damskie z bardzo wysoką cholewką. W niektórych modelach sięga ona nawet połowy uda. Modele z wywijaną nieco luźniejszą cholewką nazywane często są muszkieterkami i sprawdzą się, gdy na zewnątrz jest sucho i nieco cieplej.

Jeżeli natomiast szukasz czegoś na dłuższy spacer w czasie mroźnych i śnieżnych dni, postaw na śniegowce. Są one wykonane z materiałów wodoodpornych, a także mają odpowiednie ocieplenie od środka. Jeżeli chcesz zobaczyć, jak wyglądają najmodniejsze modele śniegowców w tym sezonie, zajrzyj na stronę: higo.com.pl.