środa, kwiecień 24, 2024
poniedziałek, 24 sierpień 2020 14:24

Odzież dla matek karmiących – jeden z ważnych elementów garderoby

Odzież do karmienia piersią Odzież do karmienia piersią

Mleko matki to zgodnie ze stanem wiedzy współczesnej nauki najlepsze pożywienie dla nowonarodzonego dziecka. Różnorodność zalet jakie posiada mleko mamy sprawia, że niemowlak odnosi z karmienia piersią wiele istotnych korzyści.

 

Światowa Organizacja Zdrowia, czyli WHO zaleca by dzieci były karmione w ten sposób co najmniej przez sześć miesięcy. Zgodnie z danymi opublikowanymi m.in. przez Narodową Bibliotekę Medyczną Stanów Zjednoczonych, popularyzacja karmienia piersią i zwiększenie jego powszechności przyczyniłoby się na skalę światową do ocalenia nawet 820 000 tysięcy dzieci rocznie. Oprócz cech odżywczych, mleko matki jest tarczą ochronną dla malucha. W swoim składzie posiada m.in. komórki macierzyste, białe krwinki i pożyteczne enzymy, które pomagają w zwalczaniu wielu infekcji a także przyczyniają się do prawidłowego rozwoju. Co zaskakujące, dzieci karmione piersią przez pierwszych sześć miesięcy życia są bardziej odporne na biegunki, przeziębienia czy grypę. Są również mniej narażone na wystąpienie zespołu nagłego zgonu niemowląt, popularnie nazywanego śmiercią łóżeczkową. Jednak nie tylko dziecko korzysta z karmienia piersią. Czynność tak jest również bardzo ważna dla matek, pozytywnie wpływa na zdrowie oraz na samopoczucie. Jest to spowodowane wydzielaniem się oksytocyny podczas kontaktu skóra do skóry z niemowlakiem. Oksytocyna zwana też hormonem szczęścia działa przeciwdepresyjnie, dzięki czemu zmniejsza ryzyko depresji poporodowej. Karmienie piersią to też pewna umiejętność, które muszą nauczyć się zarówno matka jak i dziecko. Ważne, by w warunkach domowych odbywało się w spokoju i komforcie. Dobrym pomysłem jest stworzenie specjalnego kącika dla mamy, gdzie wygodnie i bez przeszkód będzie mogła nakarmić dziecko. Z kolei w przestrzeni publicznej doskonałym pomysłem będą wizyty w specjalnie przygotowanych do tego pomieszczeniach, a jeśli to niemożliwe, używanie odpowiednich strojów do karmienia, które gwarantują prywatność a jednocześnie zapewniają wygodę. Odzież do karmienia piersią warto kupować w sklepach, które specjalizują się w tego typu produktach. W ten sposób zagwarantujemy sobie, że odzież do karmienia spełni wszystkie nasze wymagania.

 

Odzież dla karmiących matek – jaka powinna być?

Dobrym pomysłem będzie postawienie na odzież do karmienia, która towarzyszyć będzie mamie przez całe macierzyństwo. Wybierając na przykład eleganckie sukienki do karmienia piersią z firmy Koszulove, dostajemy produkt o fasonie, który swobodnie mieści ciążowy brzuszek, z kolei po porodzie daje odpowiednią dozę luzu wraz z dostępem do piersi poprzez szybko otwieralne zamki błyskawiczne. Ważny jest również materiał, z którego wykonane będą eleganckie sukienki do karmienia piersią czy elegancka bluzka do karmienia. Powinien on charakteryzować się jednocześnie wysoką oddychalnością a także wytrzymałością by fason zachował świetną, niezmienioną formę przez kolejne miesiące użytkowania. Odzież dla matek karmiących o najlepszych rozwiązaniach najczęściej powstaje we współpracy z mamami. Projektowana winna być w studiu krawieckim, które specjalizuje się w tego typu zleceniach. Taka odzież dla matek karmiących będzie doskonałym rozwiązaniem.

 

Odzież do karmienia – gdzie szukać?

Mamy spodziewające się potomstwa na pewno przeczesują Internet w poszukiwaniu najlepszych elementów wyprawki dla siebie i dzidziusia. Miejscem, które oferuje doskonały wybór części garderoby dla kobiet w ciąży a także odzież do karmienia piersią jest bez wątpienia sklep Koszulove. To nie tylko eleganckie sukienki do karmienia piersią, ale również bluzy i koszulki, które gwarantują dyskrecję i komfort karmienia.

Media

artykuły sponsorowane copywriting