sobota, luty 24, 2024
wtorek, 25 sierpień 2020 19:09

Kurtki – na co zwracać uwagę podczas zakupów?

Kurtki damskie Kurtki damskie

Chociaż słońce jeszcze otula nas przyjemnym ciepłem, powoli przygotowujemy się na nadejście jesieni, a tym samym na spadek temperatur. Dobre odzienie wierzchnie będzie obowiązkowym elementem każdej stylizacji.

Wystarczy, że odwiedzimy jakikolwiek sklep i od razu zobaczymy jesienne kolekcje. W każdej z nich pojawiają się kurtki. Szybko okaże się, że wybór mamy ogromny, jak zatem zdecydować się na tę jedną?

Przejrzyj najnowsze trendy

Jeszcze zanim wybierzemy się na zakupy, przejrzyjmy jakie fasony są na topie. Skoro chcemy nową kurtkę, inwestycja w model z dużą przeceną, ale taki który dawno odszedł do lamusa, mija się z celem. Projektanci przygotowują tyle nowych modeli, że powinnyśmy znaleźć coś, co nas usatysfakcjonuje. Wśród kurtek, jakie w tym sezonie są szczególnie modne, można wymienić nieśmiertelne już ramoneski i kurtki motocyklowe oversize. Jeżeli ten wariant jest dla nas za cienki i wolimy coś, co zapewni więcej ciepła, to dobrą wiadomością jest powrót do mody kurtek z futerkiem. Mogą być w różnych fasonach i kolorach. W tym także mogą mieć postać przyjemnego kożuszka. W dalszym ciągu modne i popularne będą kurtki pikowane. Znajdziemy je na przykład na stronie: https://quiosque.pl/kurtki-damskie.html

Spójrz na swoją figurę

Co prawda kurtka pełni przede wszystkim funkcje użytkowe, ale może też pomóc w stworzeniu ładnej stylizacji, dodającej nam atrakcyjności. W tym przypadku ważne, byśmy dopasowały krój do naszej figury. Kurtki różnią się między sobą długością i fasonem, a tym samym eksponują i zakrywają inne części ciała. Mamy ładną i zgrabną talię? Postawmy na kurtkę z wiązaniem w pasie lub taliowaną. Naszym kompleksem jest większy brzuszek? Z pomocą przychodzą kurtki o prostym kroju, które go zakryją. W ten sam sposób spoglądamy na ramiona, biodra i uda.

Zweryfikuj swoją garderobę

Mając świadomość, na jakich modelach się koncentrować, przejdźmy do kolorystyki. Każda z nas ma nieco inny styl i w innych kolorach czuje się dobrze. Dlatego też mamy w szafie spódnice, spodnie, bluzki i koszule w wielu odcieniach. Wybierając kurtkę, zastanówmy się, czy pod tym względem będzie dobrze komponować się z tym, co już mamy. Najbardziej uniwersalne są oczywiście kolory klasyczne i neutralne, jak brąz, czy czerń, ale do wyboru mamy znacznie więcej barw i jeżeli tylko nasze ubrania na to pozwalają, możemy pokusić się na przykład na czerwień.

Patrz na materiał

Nie możemy zapominać o materiale. Kiedy zamierzamy kupić kurtkę na jesień lub zimę, to przede wszystkim pod kątem tego, by zapewniała ciepło. Pogoda w naszej strefie klimatycznej bywa kapryśna, więc tuż obok cieńszej kurteczki na słoneczne dni, powinna znaleźć się i taka, która będzie odpowiednia na deszcz i wiatr. Nawet bardzo modna kurtka straci wszystkie swoje walory, jeśli po jednym wyjściu w niej będziemy przeziębione.

Przy zakupie weźmy pod uwagę wszystkie wady i zalety poszczególnych materiałów. Często w kurtkach znajdziemy poliester. Jest wodoodporny i jest w nim ciepło, ale nasza skóra nie może oddychać, więc przy zmianach temperatur może nas przewiać. Dalej jest bawełna, którą raczej rzadko spotykamy w kurtkach na jesień i zimę. Najczęściej jest jedynie domieszką. Kurtka taka jest bardzo przyjemna w dotyku, ale za to się gniecie. Kurtki, które są z nylonu, z reguły mają sportowy fason i są wytrzymałe. Jest i wełna, którą najczęściej kojarzy się z płaszczykami, ale i w kurtkach znajdziemy domieszki. Z pewnością będzie nam w takim modelu ciepło i przyjemnie.