niedziela, maj 26, 2024
środa, 26 sierpień 2020 17:01

Na co zwrócić uwagę wybierając suszarkę do włosów?

Suszarka do włosów Suszarka do włosów

Mogłoby się wydawać, że zakup suszarki do włosów jest czymś banalnie prostym, ale w praktyce bywa z tym już różnie. Do wyboru mamy tak wiele modeli, że zdecydowanie się na konkretne urządzenie może okazać się nie lada wyzwaniem. Tym bardziej, jeśli nie wiemy, na co powinno się zwrócić uwagę, a czyli na jakie parametry suszarki.

Cena nie powinna być głównym wyznacznikiem podczas kupowania urządzenia, dużo ważniejsze są funkcje, w które zostało wyposażone.

 

Jak wybrać suszarkę do włosów?

W każdym domu z pewnością nie może zabraknąć suszarki, którą można kupić niemalże wszędzie, nawet w popularnych dyskontach, w których robimy na co dzień zakupy spożywcze. Sklepy z elektroniką mają bogaty i zróżnicowany asortyment, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, dopasowanego do indywidualnych potrzeb, oczekiwań i preferencji. Jeszcze większy wybór oferują sklepy internetowe, dosłownie setki, jak nie nawet tysiące, przeróżnych modeli suszarek do włosów. Pojawia się wobec tego pytanie, na które urządzenie się zdecydować, gdyż różnią się pod wieloma względami – nie tylko ceną i wyglądem, ale przede wszystkim parametrami i funkcjonalnościami. Duże znaczenie będzie miała moc suszarki – im większa, tym krótszy czas suszenia. Jeśli chcemy zaoszczędzić czas, warto wybrać urządzenie o mocy minimalnej powyżej 2000 W. Silnik, w który została wyposażona suszarka, także ma znaczenie. Te z napędem AC są wytrzymałe i odporne, małoawaryjne. Będzie to wobec tego długoletnia inwestycja. Istotna jest również obecność motoru bezszczotkowego, co przekłada się na dużą wydajność, żywotność i siłę nawiewu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jeśli naprawdę chcemy zadbać o włosy i uzyskać świetne efekty, dobrym rozwiązaniem będzie profesjonalna suszarka do włosów z jonizacją i dyfuzorem. Takie urządzenie jest oczywiście droższe od tych standardowych, z podstawowymi funkcjami, ale daje dużo większe możliwości. Za pomocą dyfuzora można przykładowo nadać włosom objętości, a jonizacji miękkości i połysku. Jonizacja domyka łuski włosów, przez co nie elektryzują się ani nie puszą. Stają się lśniące i gładkie. Nowoczesne suszarki nie tylko ułatwiają i przyspieszają zabiegi stylizacyjne, ale też poprawiają wygląd włosów. Na uwadze powinno się mieć siłę i prędkość nawiewu. Dobra suszarka powinna mieć kilka poziomów siły nawiewu powietrza. Najmocniejszy idealnie nadaje się do suszenia kosmyków, a ten słabszy do ich stylizacji.


Naszej uwadze nie może umknąć parametr dotyczący regulacji temperatury, zaleca się wybrać urządzenie z funkcją chłodnego nawiewu, co sprawdza się rewelacyjne przy delikatnych i zniszczonych włosach. Sprawdzić warto także to, jaką powłokę ma suszarka – najlepsza będzie ceramiczna i turmalinowa. Profesjonalne suszarki do włosów posiadają zdejmowany filtr ochronny, który chroni urządzenie przed zanieczyszczeniami.

Media

artykuły sponsorowane copywriting