sobota, luty 24, 2024
środa, 26 sierpień 2020 17:06

Profesjonalne usuwanie blizn podczas zabiegu w bezpieczny i nieinwazyjny sposó

Laserowe usuwanie blizn Laserowe usuwanie blizn

Powstałe w wyniku różnych wydarzeń blizny na naszym ciele potrafią skutecznie odbierać pewność siebie, obniżać samoocenę i pogarszać ogólne samopoczucie. Dlatego zamiast wpędzać się w kompleksy i tracić radość z życia powinniśmy zdecydować się na zabieg, który pozwoli rozprawić się z problemem.

Likwidacja blizn w nieinwazyjny sposób to w pełni bezpieczna metoda, która przynosi satysfakcjonujące efekty.

 

Likwidacja blizn - jak powstają i jak się ich pozbyć? 

Raczej trudno znaleźć jest osobę, która nie miałaby na swoim ciele ani jednej blizny. Zazwyczaj pojawiają się one już w okresie dzieciństwa, kiedy na skutek upadku zostaje zdarta skóra i powstaje rana. Jednymi z najbardziej problematycznych blizn, bo znajdujących się na twarzy, są te, które stanowią trwały ślad po trądziku. Białe ślady na ciele, które pozbawione są gruczołów, komórek barwnikowych i włosów to też niechciana pamiątka po zabiegach chirurgicznych, w tym po cesarskim cięciu czy oparzeniach. W miejscu uszkodzonej skóry powstaje tkanka łączna włóknista. Początkowo jest ona czerwona, a z czasem blednie, aż staje się biała, twarda i nieelastyczna. Wtedy nieoceniona staje się medycyna estetyczna i profesjonalne zabiegi polegające na tym, że następuje likwidacja blizn. 

Usuwanie laserowe blizn nieinwazyjnym sposobem na piękną skórę 

O ile jesteśmy w stanie zaakceptować blizny znajdujące się na tułowiu czy nogach, to zdecydowanie trudniej pogodzić nam się z oszpeceniami na twarzy, które często są wynikiem trądziku. Skuteczne zabiegi na blizny potrądzikowe to m.in. laser. Polega on na tym, że światło głębokie przenika w głąb skóry, docierając do komórek tkanki podskórnej, jak również skóry właściwej. W rezultacie dochodzi do stymulacji i produkcji nowych włókien kolagenowych. Głębokie blizny zostają spłycone, poprawia się koloryt skóry oraz jej napięcie. Usuwanie laserowe blizn jest niemal bezbolesne, w pełni bezpieczne i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Warto podkreślić, że ten rodzaj zabiegu dedykowany jest nie tylko na twarz i blizny potrądzikowe. Laserem można usuwać również blizny będące następstwem zabiegów operacyjnych oraz urazów powstałych na różnych częściach ciała. Dla osiągnięcia jak najlepszego efektu zaleca się wykonanie serii zabiegów. Ich ilość jest kwestią indywidualną i uzależniona jest od wielkości blizny, jej grubości oraz głębokości. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być podrażniona, dlatego przez około dwa tygodnie nie zaleca się eksponować jej na słońce. 

Media

artykuły sponsorowane copywriting