piątek, lipiec 12, 2024
sobota, 22 sierpień 2020 11:39

Naturalny kolagen w kosmetykach do pielęgnacji skóry: czy warto go stosować?

kolagen rybi kolagen rybi

Kolagen to białko, które naturalnie występuje w skórze zapewniając jej jędrność i elastyczność.

Ubytki kolagenu sprzyjają powstawaniu zmarszczek i innych niedoskonałości, dlatego tak ważne jest, aby prawidłowo dbać o pielęgnację skóry wykorzystując do tego naturalne kosmetyki z kolagenem. Na czym polega zbawienne działanie kolagenu?

Kolagen, czyli składnik, któremu zawdzięczasz piękną, zdrową skórę

Skłonność do powstawania zmarszczek oraz utraty elastyczności i jędrności skóry zwiększa się wraz z wiekiem. To wtedy dochodzi do zmniejszenia ilości naturalnego wypełniacza, jakim jest kwas hialuronowy oraz degradacji kolagenu i elastyny. Spadek produkcji tych substancji sprawia, że skóra staje się cienka, a po rozciągnięciu nie wraca do pierwotnego stanu – na jej powierzchni pojawiają się niechciane zmarszczki.

Piękna i zdrowa skóra to w dużej mierze zasługa kolagenu, dlatego warto wybierać kosmetyki zawierające na przykład naturalny kolagen rybi. Ten składnik aktywny pobudza produkcję kolagenu w skórze jednocześnie działając odmładzająco, nawilżająco i naprawczo.

Na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyki z kolagenem?

Kondycja skóry w dużym stopniu zależy od predyspozycji genetycznych oraz codziennych nawyków: diety i trybu życia, jednak wpływ na jej stan ma również prawidłowa pielęgnacja. W tym celu warto używać naturalnych kosmetyków dopasowanych do typu cery i jej ewentualnych niedoskonałości. Wybierając kosmetyk z kolagenem dobrze jest zwrócić uwagę na jego konsystencję, która wpłynie na wydajność i łatwość rozprowadzania, zawartość i rodzaj składników aktywnych oraz działanie preparatu.

Odżywczy wpływ kolagenu i jego możliwe niedobory sprawiają, że kosmetyki z kolagenem to produkty, których nie powinno zabraknąć w naszej kosmetyczce. Jednym z nich jest kolagen Platinum przeznaczony do kompleksowej pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Produkt posiada delikatną konsystencję, która łatwo rozprowadza się po skórze i szybko wchłania, a jednocześnie jest bardzo wydajny – jedno opakowanie kolagenu Platinum to około dwa, trzy miesiące stosowania. Składnik aktywny, czyli naturalny kolagen wpływa na prawidłowe nawilżenie i wygładzenie skóry wspierając odbudowę zawartych w niej włókien kolagenowych. Co więcej, kolagen Platinum doskonale sprawdza się w przypadku zmian skórnych łagodząc zaczerwienienia, przebarwienia, piegi czy plamy po opalaniu, a nawet w przypadku oparzeń, ukąszeń i opryszczki przyspieszając ich gojenie.