środa, lipiec 24, 2024
środa, 17 czerwiec 2020 18:09

Małe i cienkie usta można powiększyć. Na czym polega zabieg powiększania ust w gabinecie medycyny estetycznej?

Powiększanie ust Powiększanie ust

Niewielkie, cienkie, asymetryczne usta często są powodem kompleksów. Można jednak nadać im pełniejszy wygląd. Pomoże medycyna estetyczna.

 

Modelowanie i powiększanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów prowadzonych w gabinetach medycyny estetycznej na całym świecie. Dzięki niemu można trwale poprawić wygląd ust, by prezentowały się kobieco i pasowały do rysów twarzy.

Z zabiegu tego rodzaju można skorzystać również w Polsce. Prowadzi go wiele gabinetów, w tym między innymi Klinika Medycyny Estetycznej CUD-MED działająca w Świętokrzyskiem.

Na czym polega zabieg powiększania ust w gabinecie medycyny estetycznej? Jakie są główne wskazania do jego wykonania? Jak długo można cieszyć się z efektów? Czy ma on jakieś przeciwwskazania?

Powiększanie i modelowanie ust – na czym to polega?

Zabieg polegający na powiększaniu i modelowaniu ust jest prostą, szybką i bezpieczną procedurą, dzięki której można nadać swoim ustom pożądany wygląd.

Podczas zabiegu stosowany jest specjalny składnik na bazie kwasu hialuronowego, który wstrzykiwany jest w usta i ich okolicę w odpowiednich dawkach. Efekt powiększenia i wymodelowania jest widoczny od zaraz.

 

Kwas hialuronowy – co to jest?

Jest to biozgodny wypełniacz, który jest naturalnym składnikiem skóry. Kwas hialuronowy jest powszechnie używany w medycynie estetycznej, między innymi do usuwania zmarszczek, mezoterapii. Także bardzo dobrze sprawdza się też przy korekcie ust.

Dzięki temu zabiegowi medycyny estetycznej wagom można nadać pełniejszy, bardziej atrakcyjny wygląd. Dobry lekarz medycyny estetycznej zadba o to, aby efekt nie był przerysowany, ale usta prezentowały się w sposób naturalny.

 

Wskazania do powiększania ust:

 • małe, cienkie usta
 • wargi o niskiej objętości
 • asymetria warg górnych i dolnych
 • słabo zarysowany kontur ust
 • opadające kąciki ust
 • zmarszczki wokół ust, w tym zmarszczki palacza, bruzdy
 • niedostateczne nawilżenie ust

 

Wobec tego zabieg polecany jest dla wielu kobiet, które chciałyby, aby ich usta mogły prezentować się jeszcze lepiej. Długotrwały efekt powoduje, że z korekty można cieszyć się każdego dnia – bez konieczności wykonywania czasochłonnego makijażu, ponieważ usta będą prezentowały się pięknie także bez niego.

 

Jak przebiega zabieg powiększania ust?

Przed rozpoczęciem zabiegu klientka gabinetu bierze udział w konsultacjach z lekarzem medycyny estetycznej. Lekarz wyjaśnia wtedy przebieg zabiegu, eliminuje ewentualne przeciwwskazania, a także uzgadnia z pacjentką oczekiwane rezultaty.

Powiększanie ust i ich modelowanie to zabieg prowadzony w znieczuleniu miejscowym. Stosowane jest znieczulenie maścią albo znieczulenie stomatologiczne. Następnie specjalista ostrzykuje usta odpowiednią dawką preparatu zawierającego kwas hialuronowy i modeluje je zgodnie z życzeniami klientki.

Najczęściej modelowanie i powiększanie ust trwa od około 15 do 30 minut, dlatego to bardzo szybki zabieg.

Po wykonaniu zabiegu należy przestrzegać zaleceń lekarskich, między innymi bezpośrednio po nim nie należy stosować kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych, a także należy unikać nadmiernego wysiłku. Do 2 tygodni po zabiegu nie należy się opalać, korzystać z sauny, masażów twarzy i innych zabiegów upiększających w okolicy ust.

 

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – jak długo jest widoczne?

Rezultaty widoczne są od razu po zabiegu. Gdy klientka chce uzyskać bardziej intensywny rezultat, ponowny zabieg można wykonać po 3-4 tygodniach.

Efekty utrzymują się przez około 6-12 miesięcy, przy czym czas ich widoczności jest indywidualny. Następnie kwas hialuronowy zaczyna zanikać – to proces bezpieczny, niegroźny dla organizmu. Klientka może wtedy ponownie zdecydować się na kolejny zabieg.

Przeciwwskazania do powiększania ust:

 • okres ciąży, karmienie piersią
 • skłonności do powstawania blizn
 • aktywne stany zapalne w miejscu zabiegu
 • schorzenia autoimmunologiczne
 • nieunormowana krzepliwość krwi

Gdy zatem celem są pięknie wyglądające usta, zabieg w gabinecie medycyny estetycznej może dać optymalne rezultaty.

Media