sobota, luty 24, 2024
środa, 17 czerwiec 2020 17:00

Labioplastyka – co warto wiedzieć na temat zabiegu plastyki warg sromowych?

labioplastyka labioplastyka

Operacja plastyczne najczęściej kojarzone są z powiększaniem biustu lub korektą nosa. Jednak jak się okazuje, coraz więcej kobiet zainteresowanych jest operacjami i zabiegami, które pozwalają odmienić wygląd okolic intymnych. Jednym z takich zabiegów jest labioplastyka przeprowadzana w klinikach medycyny estetycznej.

Czym jest labioplastyka?

Labioplastyka to zabieg, który znany jest także pod nazwą plastyka warg sromowych. Pod tym pojęciem kryje się tak naprawdę kilka zabiegów. Może to być bowiem powiększanie lub zmniejszenie warg sromowych mniejszych i większych. W ramach tego zabiegu może być wykonana również redukcja warg sromowych lub ich rekonstrukcja. Zabieg w zależności od rodzaju może być wykonany tradycyjną metodą chirurgiczną lub przy pomocy lasera. Zabiegi laserowe polecane są szczególnie w sytuacji, gdy przeprowadzana jest redukcja warg sromowych. Dają lepsze efekty i gojenie ran przebiega lepiej. Więcej informacji na ten temat przeczytasz na stronie: https://medifem.pl/ginekologia-plastyczna-chirurgia/labioplastyka/.

Kiedy warto zdecydować się na taki zabieg?

Jednym z zaleceń do wykonania labioplastyki jest przerost warg sromowych, który u kobiety może powodować duży dyskomfort. Chodzi tutaj o otarcia w związku z kontaktem z bielizną czy innymi częściami garderoby. W niektórych przypadkach może dojść do powstania poważnych ran, które mogą trudno się goić. Warto wspomnieć również to, że zmniejszenie warg sromowych może pozytywnie wpłynąć na doznania w czasie zbliżenia seksualnego. Poprawia też komfort psychiczny kobiety.

Rekonstrukcję warg sromowych wykonuje się w kilku przypadkach np. po uszkodzeniu w czasie porodu czy po zabiegach piercingu.

Zabieg powiększania warg sromowych jest stosowany zazwyczaj ze względów estetycznych. W sytuacji, gdy są one nierówne i powoduje to dyskomfort u kobiety. Taki zabieg wpływa na ładniejszy wygląd okolic intymnych. Wykonywany jest przy pomocy różnego rodzaju wypełniaczy np. własnego tłuszczu czy kwasu hialuronowego.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania labioplastyki?

Podobnie jak w przypadku innych operacji czy zabiegów, tak i tutaj zachodzą pewne przeciwwskazania przeprowadzenia określonych czynności. Jednym z głównych przeciwwskazań do labioplastyki są choroby ginekologiczne o różnym podłożu, w tym nowotworowe. Nie wykonuje się jej również u kobiet, które mają problem z krzepliwością krwi. Nie jest ona wykonywana także w czasie trwania miesiączki czy podczas ciąży.