piątek, kwiecień 12, 2024
środa, 27 lipiec 2022 17:07

Joga twarzy - co to jest i jakie daje efekty. Jak zrobić jogę twarzy?

Joga twarzy Joga twarzy pixabay

O jodze twarzy jeszcze nie mówi się tak dużo. Mimo to zyskała liczną grupę zwolenników na całym świecie. Wiele gwiazd z show-biznesu z pierwszych stron gazet otwarcie mówi, że to dzięki niej zawdzięczają młodość, mimo upływu czasu. Zainteresowanie tego typu ćwiczeniami stale rośnie.

 

Pojawiają się przesłanki, że joga twarzy w przyszłości nawet zastąpi medycynę estetyczną.

Joga twarzy to zestaw specjalnych ćwiczeń, które można wykonywać samodzielnie w domu. Ich celem jest odpowiednie rozmasowanie i rozluźnienie mięśni. Dzięki temu stają się bardziej elastyczne i mocniejsze. A tym samym zwiększa się objętość mięśni, a co za tym idzie unosi się skóra, ujędrnia ją, poprawia się owal twarzy. W efekcie odwracają się skutki utraty włókien kolagenowych i elastynowych, spowodowane naturalnym procesem i działaniem szkodliwych czynników. Można więc powiedzieć, że jest to joga piękna. Korzyści płynące z jogi twarzy to: poprawa odmłodzenia wyglądu twarzy, poprawa krążenia w mięśniach twarzy oraz wzmocnienie mięśni twarzy, ale również duży relaks.

Dlaczego joga twarzy działa?

Na pewno zastanawiasz się nad skutecznością jogi twarzy. Ćwiczenia tego rodzaju działają tak samo jak trening innych części ciała. Mięśnie pod skórą twarzy kurczą się pod wpływem powtarzalnych ruchów. W efekcie powstają mikrourazy, które stymulują ich wzrost. Jednak nie musisz martwić się, że rosną, a twoja twarz zmieni się całkowicie w kształcie. To niemożliwe. Ćwiczenia twarzy działają głównie na zmarszczki - wykonywane są codziennie. Dodatkowo coraz więcej osób chce poprawić wygląd swojej twarzy po tego typu treningu. Joga ma następujące zalety: nie odczuwa bólu i dyskomfortu podczas ćwiczeń, ćwiczenia są proste do wykonania, kolejność ćwiczeń jest łatwa dla całego treningu mięśni twarzy, nie zajmuje wiele czasu, efekty pojawiają się już po kilku dniach regularnego stosowania.

Jak wykonać jogę twarzy?

Oczywiście joga twarzy to zestaw ćwiczeń, który można znaleźć w różnych przewodnikach lub na stronach internetowych. Warto jednak zacząć od prostych i najmniej bolesnych, które będą pierwszym krokiem w regularnym treningu. Oglądając różne praktyki jogi twarzy, możesz skorzystać ze specjalnych zajęć lub kanałów YouTube z rodzajami prezentacji. Istnieje jednak pare prostych ruchów, które są powtarzane w tym przeglądzie, które są bardzo proste. Doskonałe ćwiczenia jogi twarzy dla początkujących, prawdopodobnie Cię nie zaskoczą. Wystarczy tylko, że będziesz wymawiać głośno i bardzo wyraźnie samogłoski „a, e, i, o, u”,  jak aktorzy trenujący przed wejściem na scenę. Można też wprowadzić ćwiczenie jogi twarzy, gdzie unosisz brodę i usta aż do ułożenia ich w tzw. „dziubek”. W ten sposób zadbasz również o elastyczność skóry szyi.
Metoda jogi twarzy, która zadziała na tzw. zmarszczkę brwi, kładąc palce na brwiach i linii włosów oraz delikatnie i rozciągając ten obszar. Oczywiście znajdziesz też mnóstwo ćwiczeń twarzy, które zaangażują Twój nos, opadające powieki czy cienie pod oczami.

Po jakim czasie widać efekty, jakie daje joga twarzy?

Pierwsze efekty jogi twarzy pojawiają się po około trzech tygodniach i prawidłowo wykonanej gimnastyce. Należy jednak pamiętać, że efekty u każdej osoby widać w innym czasie. Nie można zniechęcić się, jeśli zmiany zostaną zauważone dopiero po tym czasie. Każdy, kto chce poprawić wygląd twarzy, powinien wykonywać jogę twarzy. Joga jest nie tylko skuteczna, ale także przyjemna, a przy okazji poprawia owal twarzy.