sobota, czerwiec 15, 2024
niedziela, 31 lipiec 2022 17:29

Dbaj o wygląd swojej skóry używając kolagenu

Dbaj o wygląd swojej skóry używając kolagenu Dbaj o wygląd swojej skóry używając kolagenu

Od wielu lat nieustannie mówi się o tym, iż wygląd nie jest najważniejszy - taka jest też prawda.

Nie możemy jednak jednocześnie zaprzeczyć temu, że mnóstwo osób dalej się nim przejmuje – chcemy dobrze wyglądać i przede wszystkim chcemy po prostu podobać się sami sobie. Ludzie zwykle myślą, że robimy to tylko dla innych ludzi – ale problemy z zaakceptowaniem swojego ciała ma niestety więcej osób niż nam się wydaje.

 

Dlaczego tak jest? Być może chodzi tutaj o to, iż społeczeństwo narzuca na nas standardy, którym zwyczajnie nie jesteśmy w stanie sprostać. Każdego dnia porównujemy się z innymi i próbujemy osiągnąć coś, czego nie jesteśmy w stanie osiągnąć - będzie to chociażby idealnie gładka cera bez żadnych niedoskonałości. W rzeczywistości mogą ją mieć co najwyżej dzieci – od okresu nastoletniego nasza skóra po prostu już tak nie wygląda.

Mamy tutaj do wyboru dwie drogi. Możemy przez cały czas narzekać na wygląd naszej skóry i denerwować się tym, iż nie jest ona idealna – albo postarać się coś tutaj zmienić. Owszem, tak czy inaczej nigdy nie będzie ona tak gładka, jak u modelek na okładkach - ale przyczyną tego jest to, iż my żyjemy w prawdziwym świecie i tutaj nie da się ukryć krostek czy zmarszczek przy pomocy programu graficznego.

Druga opcja to zmiana swojego trybu życia i zastanowienie się nad tym, jak realnie możemy zacząć dbać o naszą skórę. My od razu możemy powiedzieć Ci, że wszelkie dostępne w drogeriach kremy – na pewno Ci w tym nie pomogą. O wiele lepszym pomysłem będzie sięgnięcie po kolagen – czyli naturalny budulec naszej skóry, którego z wiekiem po prostu zaczyna nam niestety ubywać. Na stronie https://kolagen4u.pl/ znajdziesz więcej dokładnych informacji na temat tego białka oraz jak go stosować, a poniżej zapoznaj się z najważniejszymi punktami, jak zadbać o zdrowie i wygląd swojej skóry.

Zmień swoje nawyki - zwróć uwagę na kolagen

Jeśli chcesz, aby Twoja skóra prezentowała się lepiej to musisz przestać jej szkodzić w codziennym życiu. Niestety popełniamy mnóstwo błędów i nawet nie wiemy, że mają one negatywny wpływ na naszą skórę. O co nam tutaj chodzi? Wystarczy chociażby spojrzeć na kwestie opalania się - co roku na plaży widzimy tysiące ludzi, którzy niestety nie korzystają w ogóle z dostępnym kremów z filtrem. Dlaczego? Dlatego, że obawiają się, iż może to spowolnić pojawienie się opalenizny – chcemy mieć ładny odcień skóry, a nie przejmujemy się tym, że w ten sposób bardzo jej szkodzimy.

Słońce nie jest dla nas dobre, bo promienie UV faktycznie przyspieszają pojawianie się zmarszczek – dodatkowo mamy także różne przebarwienia, nowe pieprzyki i znamiona. Skóra powinna być przez cały rok chroniona przed słońcem - w szczególności na twarzy, bo tutaj promienie najszybciej i najłatwiej docierają.

Zmień swoje nawyki zwróć uwagę na kolagen

Zmień swoje nawyki zwróć uwagę na kolagen

Mało kto stosuje krem z filtrem w codziennym życiu, a nawet nakładanie go tylko na plaży nie jest wystarczające. Tym bardziej, że zwykle robimy to tylko raz i potem się już tym nie przejmujemy. Aby krem był skuteczny – musi posiadać duży filtr i być aplikowany wielokrotnie. Jeśli nie chcesz mieć zmarszczek przedwcześnie i chcesz, aby Twoja skóra w starszym wieku wyglądała dalej dobrze - pamiętaj o tym. 

Zadbaj o ruch i kondycję

Jeśli chodzi o wygląd skóry to teoretycznie ilość ruchu nie ma tutaj dużego znaczenia – ale mimo wszystko warto jednak o to zadbać. Dlaczego? Aktywność fizyczna jest dobra dla naszego organizmu - skóra na ciele staje się dzięki temu jędrniejsza, serce lepiej pracuje i mamy więcej energii do życia. Nasze ciało lepiej się prezentuje, gdy jesteśmy zdrowi – a zdrowie zachowamy właśnie dzięki temu, że będziemy sporo się ruszać. Wybierz jakąś aktywność, którą lubisz i staraj się wykonywać tą formę ruchu codziennie – albo przynajmniej kilka razy w tygodniu. Na pewno dobrze na tym wyjdziesz i kiedyś będzie sobie za to dziękować.

Przy aktywnościach fizycznych warto także zwrócić uwagę na nasz organizm, na to jak się zachowuje i czy nie sprawia nam problemów. Warto wiedzieć, że kolagen nie tylko pomaga zadbać nam o wygląd zewnętrzny, ale także o wnętrze. Jeśli podczas ćwiczeń pojawią się jakieś problemy ze stawami, to warto wspomóc nasz organizm. Być może bóle w kolanach są spowodowane brakiem kolagenu. Na stronie https://kolagen4u.pl/kolagen-na-stawy znajdziesz informacje o tym, w jaki sposób kolagen może pomóc Ci w problemach ze stawami. Czy warto suplementować to białko w formie kapsułek czy proszków.

Sposób odżywiania się także ma znaczenie

Chociaż o tym również nie wiedzą wszyscy – to, co jemy i to, co pijemy także ma wpływ na wygląd skóry. Czasami jest ona bardzo wysuszona i w skrajnych przypadkach możemy mieć nawet suche, krwawiące miejsca na ciele – a można by temu zaradzić, gdyby człowiek pij przynajmniej 2 litry wody dziennie. Dużo osób nie chce tego robić, bo nie mają ochoty ciągle biegać do łazienki - ale da się wyrobić w sobie taki nawyk i wtedy te 2 litry wypijamy przez cały dzień, a nie w ciągu godziny. Nie odczuwamy wtedy wcale ciągłego parcia na pęcherz.

Jeżeli jemy dużo przetworzonych pokarmów to również musimy spodziewać się tego, że nasz organizm będzie reagował negatywnie. Będzie to widoczne nie tylko w wyglądzie skóry - ale także włosów, paznokci. Nie wspominając już o tym, że znacznie pogorszy się nasz nastrój i możemy nabawić się nadwagi.

Sposób odżywiania się także ma znaczenie

Sposób odżywiania się także ma znaczenie

Jeśli chcesz zadbać o skórę poprzez jedzenie to wybieraj te naturalne produkty – warzywa, owoce. Pij dużo wody, nie przejadaj się i słuchaj swojego organizmu. Czasami pojawiające się na twarzy czy skórze krostki to właśnie oznaka tego, iż coś jest nie w porządku z naszym żywieniem - może to być alergia na gluten lub nabiał. Warto zwracać na to uwagę, bo można sobie szybko pomóc - eliminacja poszczególnych produktów żywieniowych nic nie kosztuje, a możemy zaoszczędzić pieniądze wydawane do tej pory na dermatologów i drogie kremy.

A po co nam kolagen?

Tak, jak wspominaliśmy wcześniej - zmarszczki zaczynają pojawiać się zwykle po ukończeniu 25 roku życia. Wtedy w naszym organizmu zaczyna ubywać kolagenu i najprościej będzie go po prostu uzupełnić. Do tej pory ludziom mówiono raczej, iż powinno się to robić poprzez stosowanie kremów, które zawierają kolagen – ale to jednak za mało. W takiej sytuacji poprawa jest bardzo słabo widoczna i dla wielu osób efekty pojawiają się po prostu za wolno.

Warto sobie również zdawać sprawę z tego, że kolagen działa nie tylko na skórę - wzmocnione zostają także włosy, stawy i paznokcie. Można więc bez żadnego problemu suplementować go w młodym i w starszym wieku – najlepiej robić to przez długi czas, bo tak czy inaczej jest to naturalna i bezpieczna substancja. Spróbuj - na pewno nie będziesz tego żałować.