niedziela, maj 26, 2024
piątek, 22 lipiec 2022 11:28

Lakiery hybrydowe – co musisz wiedzieć?

lakiery hybrydowe lakiery hybrydowe pixabay

Dlaczego do malowania paznokci warto wybrać lakiery hybrydowe? Czym kierować się, poszukując tego typu produktów? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym poradniku!

Dlaczego lakiery hybrydowe są lepsze niż lakiery tradycyjne?

Każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne są dla nas zadbane dłonie i paznokcie. Osiągnięcie takiego celu nie należy do najprostszych i wiąże się oczywiście z systematycznymi wizytami w salonie kosmetycznym. Na szczęście nie jest to jedyny sposób na cudowne paznokcie przy każdej okazji, okazuje się bowiem, że znakomity manicure możesz osiągnąć także swoją własną pracą. Wystarczy do tego odpowiedni sprzęt oraz odrobina samozaparcia, jeśli zdecydujesz się na manicure hybrydowy, niezbędne będą też lakiery hybrydowe. Powszechnie cieszą się one bardzo dobrymi opiniami, ale dlaczego? W czym przewyższają lakiery tradycyjne?

Otóż przewag lakierów hybrydowych nad tradycyjnymi jest naprawdę wiele, za największą uważa się jednak ich trwałość. O ile lakiery tradycyjne mogą dość szybko odpadać od płytki paznokcia, to lakiery hybrydowe odznaczają się doskonałą odpornością na czynniki zewnętrzne, dzięki czemu utrzymują się nawet przez 3-4 tygodnie. W efekcie tego zwykle do wykonania manicure zmuszają Cię odrosty, a nie odpryski. Oprócz tego lakiery hybrydowe dość łatwo się nakłada, a ich właściwości zapewniają bardzo duże możliwości w tworzeniu stylizacji, tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia… no i może aktualne umiejętności, które stale będą się zwiększać.

Jak znaleźć najlepsze lakiery hybrydowe?

W aktualnej ofercie sklepów znajdziesz ogromny wybór lakierów hybrydowych, jak zatem wybrać te, które będą dla Ciebie najodpowiedniejsze? Przede wszystkim staraj się wybierać artykuły renomowanych i znanych producentów. W ten sposób unikniesz zawodu związanego z niską jakością produktu lub innymi niedogodnościami. Nie zawsze jednak najlepsze lakiery to te najdroższe, dlatego też cena nie powinna być kluczowym aspektem. Wysokiej jakości lakier hybrydowy powinien być praktyczny, funkcjonalny, a w jego składzie próżno szukać substancji takich jak toluen, formaldehyd czy DBP.

Oprócz wymienionych czynników istotna jest konsystencja lakieru. Jeżeli lakier będzie zbyt rzadki, łatwo go rozprowadzisz, jednak może on spływać z płytki paznokcia. Natomiast za gęsty lakier może być trudny do równomiernego pomalowania paznokcia. Wiele Twoich wątpliwości mogą również rozwiać opinie zawarte w sieci. Oczywiście trzeba do nich podchodzić z pewną rezerwą, czasem jednak okazują się pomocne. Możesz także poprosić o pomoc bardziej doświadczone koleżanki czy swoją kosmetyczkę. Musisz jednak pamiętać, że najlepszy produkt dla Twojej znajomej wcale nie musi być tym najlepszym również dla Ciebie. Każda z nas ma nieco inne preferencje oraz upodobania, co samo w sobie jest zresztą ważnym elementem decydującym o zakupie lakieru. Zatem powodzenia i do dzieła!