wtorek, maj 28, 2024
środa, 26 styczeń 2022 17:59

Jak przeciwdziałać zmarszczkom lub je zlikwidować?

Wypełnianie zmarszczek w Lublinie Wypełnianie zmarszczek w Lublinie pixabay

Zmarszczki na twarzy raczej nie dodają uroku, zwłaszcza młodym osobom, u których również się pojawiają. Działają niestety na naszą niekorzyść, ponieważ po prostu postarzają skórę i sprawiają, że czasem wyglądamy poważniej niż wskazuje na to nasz wiek.

W Internecie można znaleźć mniej i bardziej przydatne porady sugerujące, jak przeciwdziałać zmarszczkom. Ale co w sytuacji, gdy domowe sposoby nie działają?

Jak powstają zmarszczki? 

Na pojawienie się zmarszczek największy wpływ mają geny. Niestety nie mamy wpływu na to, co przekazano nam w genach, ale możemy postarać się opóźnić starzenie się skóry. 

Inne powody powstawania zmarszczek:

  • degeneracja mięśni twarzy - zachodzi z wiekiem, najczęściej po 30 roku życia, ale zdarzają się przypadki, kiedy do degeneracji dochodzi u młodszych osób,
  • utrata kolageny - niestety z wiekiem nasza skóra traci naturalna elastyczność i staje się bardziej wiotka, co powoduje powstawanie zmarszczek,
  •  tryb życia - zła dieta, nadużywanie używek oraz przebywanie w zanieczyszczonych pomieszczeniach to oznaki złego trybu życia, które mogą mieć znaczący wpływ na powstawanie zmarszczek. 

Wypełnianie zmarszczek w Lublinie - szybki sposób na pozbycie się kompleksów

W sytuacji, gdy zmarszczki wywołują kompleksy i sprawiają, że Twoja pewność siebie spada, warto zaufać profesjonalistom w dziedzinie medycyny estetycznej. Wypełnianie zmarszczek w Lublinie stało się dosyć popularnym rozwiązaniem na skuteczne niwelowanie zmian na twarzy. Kwas hialuronowy potrafi zdziałać cuda optymalnie nawilżając i ujędrniając skórę. Wykonanie zabiegu w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej daje gwarancję bezpiecznego wykonania zabiegu oraz użycia najlepszych materiałów i urządzeń.

Jak przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek?

Opóźnienie procesu powstawania zmarszczek jest możliwe, jeżeli zadbasz o dobrą kondycję skóry i zwrócisz uwagę na powody ich powstawania. 

Kilka zasad, dzięki którym zapobiegniesz zmarszczkom:

  • nawilżenie skóry - złe warunki pogodowe, a zwłaszcza wiatr i mróz nie służą naszej skórze dlatego warto pamiętać o stosowaniu kremu nawilżającego i przeciwzmarszczkowego,
  • ogranicz nietypowe miny, w tym marszczenie czoła - to nie jest łatwe zadanie, zwłaszcza, że często marszczymy brwi nieświadomie w momencie skupienia, nie zaszkodzi jednak spróbować kontrolować odruchy twarzy, a z czasem będzie łatwiej,
  • unikaj intensywnego opalania - opalanie skóry sprawia, że traci ona nawilżenie oraz jędrność i elastyczność,
  • odżywiaj się zdrowo - dieta mająca pozytywny wpływ na skórę powinna zawierać dużo witaminy A, E oraz witaminy C i D. Przydatny dla naszej skóry okazuje się również cynk, dlatego warto sięgać zarówno po świeże owoce i warzywa, jak i jaja, kasze oraz chude mięso.