sobota, czerwiec 15, 2024
piątek, 22 październik 2021 18:47

Jak dbać o włosy jesienią?

jean louis david polska jean louis david polska unplash

Jesień jest idealną porą roku dla Twoich włosów. Nierzadko są one osłabione po letnich upałach, dlatego to dobry czas, by zregenerować je przed przyjściem zimy. Jak zadbać o włosy jesienią?

Zacznij od podstaw

Oczyszczanie skóry głowy nie jest już konieczne tak często, jak latem. Włosy jesienią przetłuszczają się znacznie wolniej, gdyż nie są poddawane tak wysokiej temperaturze. Nie nosisz jeszcze czapek, więc kosmyki powiewające na wietrze będą miały się doskonale bez codziennego mycia. Pamiętaj jednak o tym, by do mycia używać kosmetyków przeznaczonych do Twojego typu skóry głowy oraz włosów. Raz w tygodniu wykonaj także peeling, by pozbyć się martwego naskórka i trochę pobudzić krążenie. Odetkasz pory i oczywiście zmniejszysz ryzyko wypadania włosów. Wybieraj sprawdzone kosmetyki, których nie powstydziłby się Twój fryzjer. Możesz kupić je wygodnie w aplikacji Jean Louis David, którą znajdziesz tutaj https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394.

Włosy potrzebują odżywienia

Twoje włosy wiele wycierpiały w trakcie lata. Promienie słoneczne z pewnością dały im się we znaki. Dlatego postaw na ich dogłębne odżywienie podczas jesiennych zabiegów pielęgnacyjnych. Włosy są prawdopodobnie mocno przesuszone, skorzystaj więc z odżywek z naturalnymi olejkami i ekstraktami odpowiadającymi za dogłębne nawilżenie i regenerację. Stosuj nie tylko odżywki, ale także maski, które powinno się pozostawiać na włosach dłużej. Jesień jest także dobrym czasem na olejowanie włosów. Dzięki temu zabiegowi są one mniej podatne na uszkodzenia, na przykład te związane ze zbliżającymi się mrozami.

Regularnie odwiedzaj fryzjera

Twój fryzjer nie powinien o Tobie zapomnieć jesienią. Odwiedzaj go regularnie, by przyciąć wysuszone i zniszczone końcówki, których prawdopodobnie jest całkiem sporo po intensywnym lecie. Wizyta u fryzjera pomoże Ci także pozbyć się rozdwojonych końcówek, choć to może wiązać się z radykalnym cięciem. Wybierz zaufanego fryzjera i umów się z nim na wizytę za pomocą aplikacji https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid.

Jesień to dobry czas na odpoczynek dla włosów. Wykorzystaj ten moment roku, by zadbać o nie, odżywić i pozbyć się suchych pozostałości po lecie.