sobota, czerwiec 15, 2024
piątek, 22 październik 2021 18:16

Jak uratować złamany paznokieć pod hybrydą?

Czy manicure hybrydowy szkodzi paznokciom Czy manicure hybrydowy szkodzi paznokciom pixabay

Zdrowe i zadbane paznokcie są atrybutem każdej kobiety. Nic więc dziwnego, że panie tak chętnie odwiedzają salony kosmetyczne, w których mogą zapewnić swoim paznokciom profesjonalną opiekę. Jednym ze sposobów na trwały manicure jest nałożenie lakieru hybrydowego.

Wówczas poszczególne warstwy nakłada się na naturalną, odpowiednio przygotowaną płytkę paznokcia, a następnie utwardza się je w lampie UV. Manicure hybrydowy rzeczywiście może prezentować się zachwycająco i poprawić nastrój każdej kobiecie. Jednak prawdziwą zmorą pań są złamane paznokcie właśnie pod lakierem hybrydowym. Tak więc, jak uratować złamany paznokieć pod hybrydą? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu, który powstał we współpracy z redaktor naczelną portalu QUIN.pl!

Czy da się uratować złamany paznokieć pod hybrydowym manicure?

Czy manicure hybrydowy szkodzi paznokciom? Odpowiedź brzmi nie, poprawnie wykonane hybrydy nie wpływają negatywnie na płytkę paznokcia i skórki wokół niej. Często zdarza się jednak, że nasze paznokcie na gwałt potrzebują ratunku, a my nie mamy czasu lub możliwości, by dotrzeć do salonu kosmetycznego. Zwykle panie uważają złamany paznokieć za prawdziwy koniec manicure hybrydowego. Okazuje się jednak, że całą sytuację można naprawić, a co ważniejsze, nie będzie to zbyt skomplikowane i nie będzie wymagało interwencji manicurzystki. Decydując się na samodzielne odratowanie paznokcia pod hybrydą, możemy zaoszczędzić sobie również dodatkowych wydatków. Wystarczy jedynie wyposażyć się w kilka niezbędnych produktów i zapoznać z popularnymi technikami na to jak uratować nadłamany paznokieć.

Po pierwsze spiłuj paznokcie

Pierwszym i jednym z najprostszych sposobów na odratowanie złamanego paznokcia pod lakierem hybrydowym jest odpowiednie spiłowanie. Jak każda z pań pewnie wie, złamania zwykle pojawiają się na końcu płytki paznokcia, a to oznacza, że można to w szybki i prosty sposób naprawić. Jeśli mamy do czynienia z niewielkim pęknięciem, wystarczy wyposażyć się w pilnik do paznokci, by usunąć uszkodzenie. Pamiętajmy jednak, że spiłować musimy wszystkie paznokcie, by nie różniły się one pod względem długości. Niemniej jednak, dzięki temu prostemu zabiegowi będą one wyglądały jak nowe. Warto wiedzieć, że spiłowania należy dokonać tuż poniżej miejsca złamania, a następnie, całość wykończyć delikatną polerką do paznokci. W ten sposób wyrównamy nie tylko powierzchnię, ale także ewentualne krawędzie. Jest to jeden z najłatwiejszych sposobów na to, jak uratować złamany paznokieć pod lakierem hybrydowym.

Wypróbuj bazę hybrydową

Nie bez powodu to właśnie manicure hybrydowy jest jedną z najpopularniejszych form stylizacji paznokci. Nie tylko można dzięki niemu nadać paznokciom piękny i świeży wygląd, ale również dzięki odpowiednim produktom, można je wzmocnić i sprawnie naprawić drobne złamania i pęknięcia. By uratować nadłamany paznokieć przy pomocy bazy hybrydowej, konieczna będzie wspomniana już baza, a także lampa LED lub UV. Bazę nakładamy na powierzchnię już istniejącego manicure hybrydowego lub od wewnętrznej strony paznokcia- jeśli mamy je odpowiednio długie. Dzięki temu wyrównamy płytkę, a także nadbudujemy ją, by spokojnie przetrwała do następnej wizyty u kosmetyczki. Pamiętajmy, by po skończonym zabiegu przetrzeć paznokieć cleanerem, by pozbyć się lepkiej warstwy.

Odbuduj paznokieć żelem budującym

Kolejnym sposobem na uratowanie złamanego paznokcia pod hybrydą jest żel budujący. Jest to skuteczny trik na zamaskowanie złamania, a także danie paznokciom czasu na odrastanie. Oczywiście niezbędny będzie żel budujący, lampa LED lub UV, a także niewielki pędzelek. Przy jego pomocy należy nałożyć cienką warstwę żelu na nadłamany paznokieć, a następnie należy całość utwardzić w lampie. Żel jest przezroczysty, więc w żaden sposób nie wpłynie na manicure hybrydowy. Pamiętajmy, by na końcu spiłować nadmiar produktów z brzegu paznokcia, a także wyrównać powierzchnię delikatną polerką.